Koronavirus

Zrušili vám koncert? Dostanete poukaz. Na peníze můžete čekat i rok

Zrušili vám koncert? Dostanete poukaz. Na peníze můžete čekat i rok
Zdroj: TV Nova

Místo vrácení peněz poukázky. Poslanecká sněmovna ve středu schválila návrh ministerstva kultury, podle něhož budou moci pořadatelé kulturních akcí vracet místo peněz vouchery na jiný termín, nebo jinou akci. Pokud s tím lidé nebudou souhlasit, na peníze mohou čekat i déle než rok.

Šíření koronaviru a následné vládní opatření těžce dopadnou na různé kulturní akce a jejich pořadatele. Ministerstvo kultury tedy přišlo s řešením, které ve středu schválili poslanci.


"Lidé se budou moci přihlásit u organizátorů o poukázky na akce s předpokládaným termínem konání do letošního 31. října. V případě zrušení kulturní akce může zákazník do 31. března příštího roku požádat pořadatele o poukaz minimálně ve stejné peněžní hodnotě, kterou zaplatil za vstupenku," uvedla mluvčí ministerstva kultury Michaela Lagronová.


"Jednal jsem s celou řadou pořadatelů takových akcí a vouchery bylo něco, co by jim velmi pomohlo. Zároveň od organizátorů především letních festivalů a koncertů víme, že řada jejich návštěvníků využije možnost poukázek. Pokud zákazníci tuto možnost nevyužijí, dostanou samozřejmě od organizátorů peníze za vstupenku zpět," řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Související obsah


Pořadatelé nebudou muset lidem ihned vracet peníze za zrušenou akci, ale musí jim na základě žádosti za to nabídnout poukaz na jiný termín, nebo jinou akci ve stejné hodnotě. Pokud pořadatel do měsíce poukaz nevydá, musí vrátit peníze. Pokud pořadatel vydá poukaz, ale žádnou akci do šesti měsíců nenabídne, opět musí vrátit peníze.


Pakliže zákazník nemá o náhradní termín nebo jinou akci zájem, musí si počkat, až skončí ochranná doba, což je poslední říjnový den příštího roku. Lhůta začíná běžet v momentě, kdy pořadatel veřejně oznámí zrušení akce. Nyní se čeká ještě na schválení Senátem a prezidentem.


Hudebníci bojují s koronavirem po svém, poslechněte si jejich tvorbu v dubnové reportáži televize Nova:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz