Domácí

Záchranářka zabránila agresivnímu muži ve skoku, zlomila si při tom prst

Záchranářka zabránila agresivnímu muži ve skoku, zlomila si při tom prst
Zdroj: Getty Images

Některé výjezdy záchranářů jsou opravdu náročné - jeden takový, který se stal před několika dny, popsali jihomoravští záchranáři. Agresivní mladý muž, který byl zřejmě pod vlivem drog, se pokusil vyskočit z balkónu, v tom mu však zabránila posádka záchranářů. Drželi ho tak dlouho, dokud nepřijely posily, a odnesli si ze zásahu pohmožděniny a zlomeninu.

Před několika dny na linku 155 zavolala rozrušená žena z Jihomoravského kraje a prosila o pomoc pro svého muže, který si chtěl podle jejích slov ublížit. Na místo vyrazila posádka složená z lékařky, záchranářky a řidiče sanitky. Po příjezdu našli mladého muže, jak leží na zemi a nereaguje. Okamžitě mu proto zkontrolovali životní funkce a poté začali ošetřovat zraněnou ruku.

Muž se v tu chvíli probral a místo díků začal být agresivní. Dokonce zaútočil na řidiče sanitky. Jeho jednání nasvědčovalo tomu, že byl zřejmě pod vlivem drog. "Agrese stoupá, pacient si otevře balkónové dveře a skočí přes zábradlí. Lékařka muže zachytí a pevně drží jeho ruku," popisuje dramatický zásah jihomoravská záchranná služba na facebooku.

Na pomoc lékařce okamžitě přispěchali řidič sanitky a záchranářka, těžko zvladatelného pacienta chytili za ruce a snažili se ho udržet. Lékařka mezitím přivolala pomoc. Trvalo to dlouhé minuty, muž byl ve výšce zhruba osmi metrů a pod ním byl jen beton. Při pádu by mu hrozila vážná zranění, možná i smrtelná.

Související obsah

Posléze na místo dorazili policisté, kteří pomáhali muže udržet, než dorazí hasiči. Za pomocí lan se ho nakonec podařilo dostat dolů. "Záchranářka mezitím připravila vakuovou matraci, a tak byl pacient zafixován a za asistence hasičů přenesen do sanitky. Zraněného řidiče musel vystřídat kolega. V sanitce byly pacientovi podány zklidňující léky a za doprovodu policie byl převezen k další péči do nemocnice," uvedli záchranáři.

Jak řidič sanitky, tak záchranářka, kteří muže drželi, jsou v pracovní neschopnosti. "Řidič má pohmožděná záda a poraněnou ruku, záchranářka má zlomenou záprstní kost. Přejeme jim oběma brzké zotavení a jim i lékařce, která pacienta při skoku pohotově zachytila a také si při tom poranila záda, chceme poděkovat a vyjádřit velký obdiv za odvedenou práci," napsala záchranná služba.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz