Zajímavosti

Tunového býka Rona svědilo pozadí, vyhodil elektřinu ve třech obcích!

Tunového býka Rona svědilo pozadí, vyhodil elektřinu ve třech obcích!
Zdroj: Profimedia

Více než tunový býk si ve Skotsku umyslel, že si půjde drbat pozadí o sloup. Vůbec neřešil, že je na něm umístěný elektrický transformátor. Stovky domácností ve třech obcích se tak ocitly bez proudu.

Skotský býk kvůli svému svědícímu pozadí poslal na 800 domácností zpátky do středověku. Nepříjemného pocitu se totiž Ron, jak se vzrostlý tur jmenuje, chtěl zbavit tím, že si bude otírat pozadí o sloup.


Na něm byl ovšem umístěný elektrický transformátor. Čtyřletý Ron byl v drbání tak důsledný a neústupný, až se mu podařilo transformátor shodit a vyhodil tak elektřinu pro tři obce. Informaci přinesl portál BBC.

Související obsah


“Dívali jsme se, co způsobil, a býk přišel klidně k plotu. Vypadal poněkud zaraženě. Nemyslím že věděl, co se v noci stalo,“ popsala Ronův majitelka Hazel Laughtonová. Dodala, že býk váží přes tunu.


Ronovi se podařilo zničit transformátor mezi desátou a jedenáctou v noci ze čtvrtku na pátek, dodávky energie se podařilo obnovit až kolem čtvrté ráno ve čtvrtek.
 

Podívejte se na loňskou reportáž televize Nova o záchraně půltunového býka ze studně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz