Koronavirus

Plná parkoviště i benzínové pumpy! Lidé vyrazili na velké nákupy

Po státním svátku, kdy měla většina velkých obchodů zavřeno, v sobotu opět lidé odložili obavy z nákazy koronavirem a ve velkém vyrazili nakupovat. Plno bylo v obchodech s potravinami a krásné počasí vylákalo do hobby-marketů kutily a zahrádkáře.

Stačil jediný den, kdy bylo zavřeno, a v Česku opět propukla nákupní horečka. Parkoviště u obchodních domů se v sobotu plnila už od rána. U vstupu do některých brněnských supermarketů se tvořily dlouhé fronty.


Přeplněné parkoviště bylo v sobotu i před hypermarketem v Českých Budějovicích. Lidé z obchodu vycházeli s plnými košíky. Spousta v nich měla věci na grilování. Lidé vzali útokem také hobbymarkety. “Jsem si zařídil letní zahrádku, takže dělám nový bar. Jinak bych sem dobrovolně nešel,“ popsal jeden ze zákazníků.

Související obsah

Po dni volna bylo plno i ve zlínských hobbymarketech. Lidé nejčastěji pořizovali zahradní výbavu.


Nejen o nákupy mají lidé zájem, ale také o tankování. V Pardubicích se u stojanů tvořily poměrně dlouhé fronty.


Velké obchody sice kvůli nouzovému stavu mohly mít otevřeno i ve státní svátek, většina prodejců se ale rozhodla tuto možnost nevyužít a dopřát zaměstnancům den volna.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz