Domácí

Dovolená v Chorvatsku ještě není vyloučená. V létě možná moře uvidíte

Chorvatsko se připravuje na příjezd zahraničních turistů. Hoteliéři počítají se zvláštním režimem. Do své oblíbené letní destinace by se Češi mohli dostat autem i letecky. Jednání o možnostech vycestování stále probíhají. Do Chorvatska loni zamířilo 800 tisíc Čechů.

Pojedeme letos k moři? A jak bude letní dovolená vypadat? Otázky, které si klade snad každý Čech. Velkou nadějí je Chorvatsko, které se navzdory koronaviru už začíná na zahraniční turisty připravovat.


"Věřím, že letošní sezóna může být úspěšná, protože Chorvatsko udrželo epidemii pod kontrolou," sdělila ředitelka hotelového řetězce Ivana Budin Arhaničová. Provozovatelé ubytovacích zařízení budou muset zajistit dostatečné rozestupy mezi hosty.


"Co se týká ubytování, jsou možností vily, ať už ve vnitrozemí nebo na pobřeží, které jsou oddělené od resortů. Pak také privátní ubytování, kde jsou nanejvýš dva byty pro dvě až čtyři osoby," řekl ředitel istrijské turistické centrály Denis Ivosevič. Jak by se dodržování bezpečnostních opatření zajistilo na plážích nebo v restauracích, zatím není jasné.

Související obsah

 
V pondělí částečně obnoví provoz chorvatské aerolinky. Tamní vláda jedná o leteckém mostu s Českem. Už v dubnu se začalo mluvit o možnostech pozemního koridoru. Politici usilují o to, aby se Češi k Jadranu dostali co nejdřív.


"Ta jednání již probíhají. Já jsem hovořil s chorvatským ministrem zahraničí. Možná i tato varianta bude dřív než toho 1. srpna, jak jsme avizovali," uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

 

Související obsah

 
Chorvatsko přichází v úvahu i díky příznivé epidemiologické situaci. Například Istrie zaznamenala celkem 90 případů a už více než dva týdny se tam nikdo nový nenakazil.

Podle epidemiologa Rastislava Maďara se jako jedna z podmínek, které by umožnily bezpečné cestování, jeví testy při odjezdu i návratu. Tím by se ale dovolená mohla výrazně prodražit.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz