Krimi

Prostitutce zaplatili falešnými eury. Zjistila to, až když šla peníze vyměnit

Falešnými bankovkami zaplatili zákazníci prostitutce na Karvinsku. Ta to zjistilia až ve směnárně, když si chtěla eura vyměnit za koruny. O celou transakci se tak začali zajímat policisté.

Muži se domluvili na natáčení a pohlavním styku s prostitutkou. K aktu došlo, jenže žena si domů odnesla falešné peníze, desetieurovky.

"Zaplatil za ně pár set korun a asi plánoval, jak je využije k natočení videa. Záměr se ale zřejmě nějak zvrtl a částí peněz měl zaplatit počátkem května jisté ženě za poskytnuté sexuální služby," popsala anabázi policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Související obsah

Když se žena pokusila eura směnit ve směnárně, ukázalo se, že bankovky jsou falešné. Případ pak začali řešit policisté. "Kriminalisté odboru hospodářské kriminality krajského ředitelství obvinili dva muže ve věku 19 a 24 let z Karvinska ze zločinu padělání a pozměnění peněz," doplnila Štětínská.

Za to dvěma mužům hrozí až osmileté vězení. Spolu s nimi se "akce" podle policie účastnil i mladistvý, tomu tedy hrozí poloviční trest.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz