Domácí

V pandemii rostou řetězci náklady, i tak dostanou zaměstnanci další bonus

V pandemii rostou řetězci náklady, i tak dostanou zaměstnanci další bonus
Zdroj: Profimedia

I když obchodní řetězce hlásily během nástupu krize, kterou vyvolal koronavirus, zvýšení tržeb, v současné chvíli některé z nich pociťují odliv zákazníků. Kvůli bezpečnostním opatřením, která navíc musely jednotlivé prodejny dodržovat, se zvedly výdaje. I tak na zaměstnance řetězce Albert čeká v květnu další finanční bonus jako poděkování za jejich obětavou práci.

I přes nebezpečí nákazy koronavirem museli zaměstnanci obchodních řetězců riskovat, že se nakazí, aby si ostatní mohli nakoupit potraviny a další zboží. Jejich nasazení některé obchodní řetězce ocenily například formou finančního bonusu.

"V tuto chvíli by bylo na vyplácení speciálních odměn již pozdě, u nás v Albertu je zaměstnanci v první linii dostávají už od počátku krize," sdělil ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček na otázku, zda chystá společnost ocenění pro své zaměstnance.

Ty Albert vybavil ochrannými pomůckami. Na pokladnách byla namontována plexiskla, která chrání zaměstnance i zákazníky. Kvůli tomu, že byla krize velmi náročná, přijala společnost kolem 2500 nových zaměstnanců.

Související obsah

Další náklady pak vznikly právě na vyplácení finančních bonusů jako poděkování lidem, kteří v Albertu pracují. Dosud bylo vyplaceno více než 50 milionů korun, zaměstnanci se navíc podle Marečka mohou těšit také na bonus za květen.

"Obchodníci s potravinami stáli po čas celé koronakrize v první linii a kolegové na prodejnách, ať už pokladní nebo pekařky a pekaři, řezníci, zelináři či skladníci pomáhali zásobovat obyvatelstvo potravinami. Z tohoto pohledu patřily obchody ke kritické infrastruktuře státu a hrály v krizi nezastupitelnou úlohu a všem našim kolegům patří velké poděkování!" doplnil Mareček.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz