Domácí

Supermarket se připravuje na dopady krize, dotkne se to i zaměstnanců

Supermarket se připravuje na dopady krize, dotkne se to i zaměstnanců
Zdroj: Profimedia

Velké i malé společnosti zasáhla krize, kterou vyvolalo šíření koronaviru po světě. Opatření do budoucna musí přijímat i společnosti v Česku, které měly v posledních týdnech otevřeno. Například obchodní řetězec Lidl dočasně pozastavil některé zaměstnanecké benefity, aby společnost do budoucna zachovala všechna místa a také platy.

Zaměstnanci obchodních řetězců byli během krize v přední linii, jelikož i oni riskovali, že budou nakaženi koronavirem, který se začal šířit po celém světě. Ačkoliv se běžný život v Česku pomalu vrací do normálu, mnoha společnostem boj o přežití zdaleka nekončí.

Na možné ekonomické problémy zareagoval i například obchodní řetězec Lidl, který své zaměstnance informoval o zrušení několika benefitů v rámci boje s nastupující krizí.

V rámci úsporných opatření až do odvolání byl odložen benefit "zdravotní volno", jehož spuštění bylo plánováno na letošní červenec, pro tento rok se také ruší některé společenské akce.

Související obsah

"Sice jsme na přelomu února a března zaznamenávali masové nárazové nákupy, které se projevily také v tržbách. Na druhou stranu jsme však museli investovat částky v řádech desítek milionů korun do preventivních opatření v prodejnách. Zároveň v druhé polovině března došlo ke zlomu a nákupy se postupně vrátily na standardní úroveň a místy dokonce nižší a současně od této doby evidujeme propad v počtu zákazníků o desítky procent. Vzhledem k budoucímu nevyhnutelnému zhoršení ekonomiky přitom musíme s poklesem počtu zákazníků a tržeb počítat i do budoucna," vysvětlila mluvčí obchodního řetězce Lidl Zuzana Holá.

Společnost musí dle jejích slov reagovat na současnou situaci s jasným cílem, kterým je udržet zdravou a stabilní firmu a zachovat pracovní místa. "Stávající pracovní místa nejen zachováme, ale naopak jejich počet v letošním roce ještě navýšíme. Stejně tak zachováme všem zaměstnancům stávající výši mezd, které jsme v březnu letošního roku zvýšili, a zaměstnanci budou i nadále využívat v plné míře většinu hodnotných benefitů," uvedla Holá.

Od vypuknutí pandemie musely obchodní řetězce, aby mohly dále fungovat, přijmout celou řadu bezpečnostních opatření, aby ochránili zákazníky i zaměstnance, kteří dostávali ochranné pomůcky či například ovoce a vitamíny. Investice Lidlu v rámci opatření přesáhly 35 milionů korun.

Související obsah

"Pro naše zaměstnance se jednalo a navzdory postupnému uvolňování vládních opatření stále jedná o velmi náročné období. Všem zaměstnancům i brigádníkům v prodejnách a logistických centrech jsme proto vyplatili mimořádnou odměnu, která byla součástí březnové výplaty. Jednalo se o jednorázovou investici přesahující 37 milionů korun," doplnila Holá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz