Koronavirus

Čína se snaží zabránit druhé vlně. Uzavřelo město Šu-lan

Čína se snaží zabránit druhé vlně. Uzavřelo město Šu-lan
Zdroj: TV Nova

Čína zpřísňuje opatření v severovýchodních městech poté, co se objevil další výskyt nakažených. V Číně dochází k hromadnému testování, čímž se snaží zabránit druhé vlně. Uvedl tak deník Mail Online.

Čínští úředníci prosadili další omezení pro město Šu-lan, které má 600 000 obyvatel. Šu-lan je od 9. května uzavřen. Zpřísnění režimu pro obyvatele se projevuje tím, že lidé mají zakázáno opustit své domovy, aby nedocházelo k šíření viru mezi obyvateli ve městě.

Dalším místem, ve kterém se virus šíří, je město Ťi-lin. Toto město má 4,5 milionu obyvatel a uzavřelo jeden ze svých okrsků. Stav ve městě byl vyhlášen jako vysoce rizikový.

Související obsah


Města se nacházejí ve stejné severozápadní provincii Ťi-lin. K 18. květnu provincie Ťi-lin oznámila celkem 34 nově potvrzených infekcí COVID-19, z nichž 19 bylo zaznamenáno v Šu-lanu a 15 bylo detekováno ve městě Ťi-lin.


Domácnosti z oblastí bez infekcí mohou jmenovat pouze jednoho člena rodiny na nákup, a to pouze jednou za dva dny po dobu maximálně dvou hodin. Obyvatelům, kteří poruší tato pravidla, bude podle zakázáno opustit své domovy úplně bez výjimky.


Čína z velké části dostala virus pod kontrolu, i přesto ji hrozí potenciální druhá vlna. A to především kvůli rozvolňování, které v Číně probíhá.

pbi, Ma
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz