Koronavirus

Nakažené děti se kamarádily. Na testy musí i všichni zaměstnanci školky

Nakažené děti se kamarádily. Na testy musí i všichni zaměstnanci školky
Zdroj: Getty Images

Mateřská škola v pražském Suchdole hlásí dobré zprávy. Mezi pedagogy třídy Medvědů, kde se objevila nákaza koronavirem, nejsou žádní nakažení. Testy ale podstupují desítky dalších dětí a zaměstnanců. Dosud hygienici odhalili dva infikované předškoláky.

Všichni zaměstnanci i děti, které byly v minulých dnech ve školce, zůstávají v karanténě doma. Někteří už testy na odhalení nemoci Covid-19 podstoupili, jiní na ně stále čekají. Hygienici by měli ve středu odebrat vzorky personálu, který nastoupil do karantény až tento týden.

V úterý odpoledne ředitel školky Stanislav Zelený oznámil, že všichni čtyři pedagogové ze třídy Medvědů, včetně něj, měli negativní výsledek testu. I po zbytek dne až do středečního rána přicházely podle něj dobré zprávy.

"Zatím se neobjevil nikdo další s pozitivním testem, mimo první dvě pozitivně testované děti, které byly ve vzájemném bezprostředním kontaktu," uvedl Zelený na webových stránkách mateřinky, kde informuje o vývoji situace.

Související obsah

O prvním nakaženém dítěti se ředitel dozvěděl v pátek od jeho rodičů, v sobotu zprávu potvrdila hygienická stanice. Do karantény tak musela celá třída Medvědů, kam předškolák docházel. Školku pak vydezinfikovala specializovaná firma.

V pondělí přišla informace o dalším pozitivně testovaném dítěti. Ředitel proto musel na základě pokynů hygieniků mateřskou školu uzavřít celou. Uzavírka má trvat do pátku 29. května. Děti, které přišly do školky v pondělí, si museli rodiče vyzvednout a vzít domů.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz