Domácí

Další školka uzavřená! Dítě mělo pozitivní testy na koronavirus

Uzavření provozu z důvodu karanténních opatření hlásí další z mateřských škol. Pozitivní testy na Covid-19 mělo dítě ze školky v Blansku. Ta zůstane uzavřená až do odvolání.

Mateřská škola Rodkovského na Blansku v Jihomoravském kraji bude mít z důvodů karanténních opatření až do odvolání zavřeno. "My jsme měli školku pro rodiče záchranného sboru, takže se tam něco přihodilo, ale nic bližšího vám nemohu říct," vyjádřila se zástupkyně ředitelky Alena Greplová.


Tento týden byla školka plánovaně zavřená a měla se chystat na uvedení do klasického provozu po ukončení opatření. Minulý týden ale do školky docházelo dítě, které sice nevykazovalo žádné příznaky, ale pozitivní testy se potvrdily u některého z rodinných příslušníků.

Související obsah


"Toto dítko bylo následně vyšetřeno a byla u něj také zjištěna pozitivita. Bylo to ale až poté, co do školky nechodilo. Zdůrazňuji, že toto dítě prakticky nemocné nebylo," sdělila vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje Renata Ciupek s tím, že žádné jiné děti ve školce nemocné nejsou.


Kontaktováni byli všichni rodiče dětí, které do školky v minulém týdnu chodily. "Se všemi jsme hovořili a z důvodu předběžné opatrnosti jsme dětičky nechali v domácí karanténě," vysvětlila Ciupek. Testovat se prozatím nemusely.


Testy měly ale povinné učitelky i uklízečka. "V současné době jsou tyto dospělé osoby naprosto v pořádku, nicméně budeme věnovat velkou pozornost tomu, aby nastupovaly zpět do školky zcela zdrávy. S ohledem na riziko to nemůžeme podcenit," upřesnila Ciupek.

Související obsah


Právě pro učitelky z mateřské školy může být podle Ciupek koronavirus větší zdravotní komplikací. U dětí má totiž onemocnění koronavirem zpravidla banální průběh bez jakýchkoliv dramatických příznaků.


Termín otevření školky bude tak záležet především na zdravotním stavu personálu. "Paní učitelky se nechaly testovat a jsou negativní. I pro ně platí dvoutýdenní karanténa a velice záleží na tom, v jaké budou kondici. Z toho důvodu je mateřská škola uzavřená na neurčito," dodala Ciupek.


Situaci ve školce v pražském Suchdole jsme popsali v reportáži:

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz