Koronavirus

Školka hlásí dítě s koronavirem, do karantény musí celá třída!

Školka hlásí dítě s koronavirem, do karantény musí celá třída!
Zdroj: Profimedia

V jedné z pražských mateřských školek se objevil koronavirus. O dítěti s nebezpečnou nemocí na svých stránkách informovala školka sídlící v Gagarinově ulici v Suchdole. Zatím musí jít do karantény celá třída, do níž nemocný předškolák docházel.

"Vzhledem k tomu, že se ve třídě Medvědů vyskytlo jedno dítě, které bylo testováno pozitivně na Covid-19, bude muset být třída Medvědů uzavřena do karantény od pondělí 18. do čtvrtka 28. května," oznámil ředitel mateřinky Stanislav Zelený. O nemocném dítěti se dozvěděl v sobotu od hygieniků.

Dítě chodilo do třídy od pondělí do středy, žádné příznaky nemoci prý nemělo. Zelený zdůraznil, že byla dodržována veškerá hygienická opatření jako je častější mytí rukou, větší rozestupy při jídle či používání dezinfekce.

"V neděli či pondělí proběhne odběr u dětí a u pedagogů ze třídy Medvědů. Pokud by byl následně někdo pozitivní, což se ukáže asi v úterý či středu, tak se budou činit další opatření, jak jsem byl poučen. Jedním z opatření by byla i možnost uzavření celé školky," připustil v prohlášení na webu ředitel.

Související obsah

Doplnil, že informaci o výskytu nákazy už dostali všichni zaměstnanci i rodiče, aby se mohli rozhodnout, zda své ratolesti do školky v následujících dnech pošlou.

Informaci o nákaze na dotaz TN.cz potvrdil i starosta Prahy-Suchdola Petr Hejl (STAN, SOS). "Já to vím přímo od pana ředitele. Vše je v režii hygieniků, my školce samozřejmě pomůžeme - například s dezinfekcí třídy," nechal se slyšet Hejl, podle kterého teď bude také důležité, zda se virus potvrdí i u dalších dětí.

Kvůli pandemii fungoval jen zlomek školek. Pusťte si reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz