Domácí

Boj dětského youtubera FalkoMa s manažerem. Stalkování a zničená kariéra 

Šoubyznys je tvrdá branže a své o tom ví i mladý a nadějný herec Marek. Ve spolupráci s mladičkým youtuberem viděl svou budoucnost. Jejich společnou kariéru však zničila hádka. Zatímco manažer, který si střihl i roličku v Ordinaci v růžové zahradě, tvrdí, že mu mstící se youtuber zničil budoucnost u zahraničního filmu, známá tvář internetu prý Marka nařkla ze stalkerství a psychického týrání.

Vztahy mezi oběma hvězdičkami se měly vyostřit začátkem května letošního roku. Tehdy se Marek dle svého vyjádření stal obětí kyberšikany. Mladičký youtuber FalkoM totiž 7. května vydal video, ve kterém popsal toxický vztah s člověkem, kterému dle svých slov důvěřoval. O tom, že by se mělo jednat o Marka, však nikde přímo netvrdí. Video je zaměřené na prevenci a náctiletá hvězdička nabádá své diváky k tomu, aby si dávali pozor na lidi, kteří lží a psychickým nátlakem nutí ostatní, aby jim věnovali svůj čas, pozornost a nervy.

Marek však ve videu spatřuje jasný útok na svou osobu. Přestože za celých 16 minut a 42 vteřin FalkoMova povídání o temnotě vztahů hercovo jméno ani jednou nepadlo, mladík sám sebe vidí jako jeho cíl. Internetové hvězdičce totiž ještě nedávno dělal manažera. "Začátkem května jsem se s ním pohádal a po té hádce mě začal na sociálních sítích ponižovat, rozšiřovat že jsem lhář, že lžu každému a označil mě jako psychopata. Tím, že mě označil za lháře a psychopata, jsem ztratil možnost u nejmenované firmy se účastnit jako herec zahraničního filmu v Londýně," popsal zdrcený Marek.

Související obsah

Ve svých necelých 18 letech má Marek pocit, že s jeho budoucí kariérou je konec. Mladému herci dle jeho slov pracovní rozchod s 16letým youtuberem zničil budoucnost. Za své vzal i jeho celoživotní sen o zařazení se po bok zahraničních hereckých velikánů. "Tím, že mě chlapec ponížil na sociálních sítí, tak mě hodně lidí začalo nesnášet a celá moje kariéra šla do háje. Různé společnosti, se kterými jsem spolupracoval, začaly se mnou rušit smlouvy," popsal mladý talent.

Jeho účast na festivalu Utubering, Mekce hvězd YouTube scény, byla dle Markových slov zrušena rovněž. Nadějný herec se tak cítí podvedený. Do společného projektu s mladým videotvůrcem totiž prý vložil více než rok tvrdé dřiny i peněz a na oplátku dostal pouze urážky. Redakci TN.cz se dokonce svěřil s tím, že ho celý spor dohnal až psychologovi. Nervy jsou však zřejmě napnuté na obou stranách. Jeho bývalý společník však celou záležitost vidí v úplně jiném světle. Osoba, o které ve videu mluví, je podle něj citově i psychicky labilní a kvůli ní se prý sám ocitl na hraně zoufalství.

"Je velice těžký se toho člověka zbavit. U mě to začalo tak, že to byl člověk, kterému jsem docela hodně věřil, protože on mi pomáhal skoro se vším. Je to člověk, co zachránil můj YouTube kanál, bez něj bych tady nebyl. To byla jedna z věcí, proč jsem toho člověka nemohl poslat pryč jen tak. Vy, jako člověk, máte mnohem větší hodnotu než někdo takový," popsal mladý youtuber svůj pohled na celý spor.

Profesní rozchod se svým jen o rok starším obchodním partnerem považuje za zcela správný krok. Pokud by ho navíc Marek zkoušel dál kontaktovat, nevylučuje ani možnost, že do celé záležitosti zapojí i policii. Svým fanouškům opakovaně klade na srdce, že v sobě musí najít sílu takový vztah ukončit a od těchto lidí se co nejvíc distancovat. Na dotaz TN.cz, co si o svém videu zpětně myslí a jaký je jeho současný názor na celý spor, se FalkoM odmítl vyjádřit.

Související obsah

"Je to něco jako nemoc, která vám bude dráždit mozek, dokud se z toho nezblázníte. Ten člověk mě psychicky zneužíval a hodně mi lhal. Došlo to až do takové míry, že ze sebe dělal chudáka a celé se to vyhrotilo poslední měsíc, ten člověk mě spamoval a ničil mi život. Jsem rád, že jsem to udělal, že jsem se zbavil toho velkého kamenu na svém srdci," popsala ve videu mladá tvář YouTube scény.

O tom, že by sám kohokoli jakkoli poznamenal, se však hovorný mladík nezmínil. Zato dopodrobna rozepsal výstřelky člověka, o kterém ve videu mluvil. Ten měl údajně tvrdit, že umírá a posílat youtuberovi screeny displeje telefonu, kde se zračilo číslo záchranné služby 155, připravené ke zkontaktování. Taková nařčení však Marek důrazně odmítá a celé video, v němž mladý youtuber prý hovoří o jejich bývalé spolupráci, považuje za ryzí esenci kyberšikany.

Ke sporu se vyjádřil také odborník na problematiku šikany, psychoterapeut a edoped Michal Kolář. Dle jeho názoru video, které FalkoM zveřejnil na YouTube, opravdu znaky kyberšikany nese. Obrana proti takovému druhu útoku dle jeho slov však není snadná.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz