Domácí

Nemocnice se brzy otevřou pro návštěvy, budou ale platit přísná pravidla

Nemocnice se brzy otevřou pro návštěvy, budou ale platit přísná pravidla
Zdroj: TV Nova

Některé nemocnice se v pondělí opět otevřou pro návštěvy. Po necelých třech měsících, kdy byly kvůli koronavirové pandemii uzavřeny, se konečně lidé dostanou za svými příbuznými, kteří v nemocnicích leží. Dodržovat ale budou muset přísná pravidla.

Třeba kromě českobudějovické nemocnice se v pondělí v Jihočeském kraji otevřou návštěvám všechny okresní nemocnice. Následovat je budou další po celé republice. A to díky příznivé epidemiologické situaci.

Ministerstvo zdravotnictví ale i nadále prosí všechny, aby dodržovali pravidla. Lidé by neměli chodit do nemocnice, pokud se necítí dobře. Do nemocnic nemají chodit na návštěvu, pokud mají kašel, rýmu, zvýšenou teplotu nad 37 ⁰C, bolest v krku, bolesti svalů, pociťují ztrátu chuti nebo čichu.

Platí, že počet návštěvníků a délka návštěvy by měly být omezeny na minimum. Třeba nemocnice v Českých Budějovicích doporučuje maximálně dvě osoby k lůžku a to na patnáct minut. Během návštěvy je nutné používat roušky. Důležité je také vydezinfikovat si při příchodu a odchodu z oddělení ruce.

Související obsah

Všechny nemocnice se ale v pondělí návštěvám neotevřou. Třeba Fakultní nemocnice v Brně a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně návštěvy nepovolí, přestože to původně avizovaly. Nejsou schopné totiž dodržet podmínky, které stanovilo ministerstvo zdravotnictví. Mají problém zajistit ochranné prostředky, jako jsou například paravány u více pacientů na pokojích.

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz