Domácí

Hororový zubař v Teplicích! Žena má po zákroku zničené zuby i dásně

Jako noční můra připadala ženě z Teplic návštěva tamního zubaře. Do ordinace ji dohnala bolest zubu a doufala, že jí lékař uleví. Poté, co jí dle jejích slov několika injekcemi umrtvil celý obličej včetně oka, ženě rozvrtal dáseň až na kost, prorazil vrchní patro a v krvácející dásni měl ponechat úlomky vytrhaných zubů. Stížností bylo víc. Klinika, na které stomatolog původem z Palestiny pracoval, s ním okamžitě ukončila smlouvu.

Žena, která na sociálních sítích vystupuje pod jménem Kristee, není podle reakcí přispěvatelů zdaleka jedinou obětí hororového zubaře. "Bohužel jsem také měla tu čest s tímto doktorem. Šla jsem tam s pobolívajícím zubem a dopadla jsem tak, že mi ten doktor zub ulomil a doteď jsem v bolestech," svěřila se na facebooku uživatelka Jiřinka.

Zkušenost Kristee je však přece jen hrůznější. "Chci varovat všechny, kteří se chystají k zubaři, tomuto se vyhněte, pokud nechcete skončit s opravdu otřesnými následky. Já skončila takto: 10 injekcí na umrtvení, které mi znehybnily celý obličej i s okem. Rozpitvaná dáseň až na kost, podlitiny, proražené vrchní patro a dírka na straně krku zevnitř. To jsem přišla jen s bolavým zubem. V takhle rozřezané dásni mi stejně zůstaly úlomky zubů. Nezašito, nevyčištěno ani neošetřeno. Příšerné bolesti a ještě horší zážitek," svěřila se na sociálních sítích.

Související obsah

Tyto dvě zděšené pacientky i další klienti dotyčného lékaře se shodují v podezření, že byl zubař během zákroku pod vlivem nějaké omamné látky. Dokonce na něj chtěli podat trestní oznámení. Redakce TN.cz zkontaktovala policii, ta dle mluvčího Daniela Vítka však žádnou stížnost na podobné stomatologické praktiky neeviduje.

Česká stomatologická komora (ČSK) potvrdila, že zubař, na kterého se množí stížnosti i mimo Teplice, je jedním z jejích členů. Veškeré stížnosti na jeho adresu také hodlá pečlivě prověřit. Podle tiskové tajemnice ČSK Henriety Pálešové tento muž působí v Lounech. Dle dostupných informací ale již ordinoval také v Postoloprtech, Praze-Řeporyjích, na Kladensku a nyní ukončil svou praxi i v Teplicích.

Teplická klinika, se kterou prý surový zubař spolupracoval, s ním po vlně stížností od pacientů okamžitě rozvázala spolupráci a zcela se od něho distancuje. "Vzhledem k některým názorům nespokojených pacientů jsme se rozhodli s panem doktorem Baniowdou ukončit spolupráci. Pan doktor byl přijat na základě všech platných licencí a dlouholetých zkušeností. Na obranu pana doktora musíme uvést, že má dlouholeté zkušenosti v oboru. Tímto se omlouváme všem nespokojeným pacientům. Nebráníme se odpovědnosti a budeme se snažit v co nejkratší době zajistit náhradního lékaře," vysvětluje klinika.

Související obsah

Také vyvrací zmínky o tom, že by měl být stomatolog při výkonu své práce opilý nebo zdrogovaný. Podle vyjádření kliniky se přímo ve čtvrtek přímo v ordinaci podrobil testům, které prokázaly, že je zcela střízlivý. Celá záležitost však zřejmě ještě bude mít dohru, neboť se údajným počínáním bývalého teplického zubaře bude Česká stomatologická komora dál zabývat a hrozí tak, že by mohl v budoucnu přijít o licenci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz