Zahraničí

Sestřička za ošetřování v prádle dostala trest. Lidé ji však brání

Sestřička za ošetřování v prádle dostala trest. Lidé ji však brání
Zdroj: Profimedia

Třiadvacetiletá Naďa si od vedení nemocnice, kde pracuje jako zdravotní sestřička, vysloužila přísný trest. Provinila se tím, že na pánském oddělení pro pacienty s Covidem-19 nosila pod průsvitný ochranný oblek pouze spodní prádlo. Zatímco její nadřízení shledali, že porušila stanovené předpisy o oblékání na pracovišti, pacienti, kolegové, a dokonce i někteří politici stojí na její straně.

Fotografie mladé ruské sestřičky, která oblečená jen ve spodním prádle a průhledném ochranném oděvu pečuje o pacienty, se během krátké doby stala virální. Naďa pracuje na mužském oddělení vyhrazeném pro pacienty pozitivní na Covid-19 v nemocnici v ruské Tule. Podle svého vyjádření pro portál Daily Mail si neuvědomila, jak moc je ochranný oblek průhledný.

Vzít si pod něj jen spodní prádlo se rozhodla prý jednoduše proto, že jí bylo nesnesitelné horko. Nikdo z pacientů si však na změnu uniformy nestěžoval, přestože podle Nadiných nadřízených šlo o jasné porušení protokolu. Jaký trest přesně dostala, známo není. Veřejnost vzala celou záležitost s humorem a sestřičku dokonce chválili, jak obětavě se rozhodla pacientům zlepšit v této těžké době náladu.

Související obsah

Spíše než sama Naďa, schytaly kritiku ochranné pomůcky, které zdravotníci musí nosit. Lidé i někteří Nadiní kolegové si stěžovali na jejich neprodyšnost a nepohodlnost a své kolegyni tak vyjádřili podporu. Podporu mladé zdravotní sestře vyjádřil i ruský politik Vitaly Milonov, který prohlásil: "Té sestřičce by neměly být ukládány žádné disciplinární sankce. V žádném případě by neměla být potrestána, jsem ostře proti."

V případě, že by snad její kariéra zdravotní sestry kvůli záležitosti s absencí uniformy vzala za své, nemusí mít o budoucnost obavy. Vyhlédla si ji totiž společnost Miss X, která vyrábí spodní prádlo, a krásné Nadie nabídla místo modelky.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz