Koronavirus

Vojtěch varoval před třemi ohnisky nákazy v Praze. Neřekl, kde jsou

Vojtěch varoval před třemi ohnisky nákazy v Praze. Neřekl, kde jsou
Zdroj: TV Nova

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch informoval o třech ohniscích nemoci covid-19 v Praze. Na tiskové konferenci ministerstva ale neupřesnil, kterým konkrétním místům by se měli lidé v Praze vyhnout. Podle ředitelky pražské hygienické stanice Zdeňky Jágrové už jsou ohniska dávno pod kontrolou a prozradila, která to byla.

"Lokalita, která je trochu problematičtější, je Praha, kde máme několik menších ohnisek této nákazy. Je to zkrátka něco, co musíme vnímat. Jde o lokální šíření,“ řekl ministr na pravidelné tiskové konferenci úřadu k situaci okolo šíření koronaviru v Česku.

Podle informací pražské hygieničky Zdeňky Jágrové byly třemi ohnisky nákazy koronavirem přepravní společnost v Říčanech, dále provozovnu rychlého občerstvení v Praze 8 a třetí rozestavěný objekt v Praze 5.

Podle Jágrové jsou ale všechna tři místa dávno pod kontrolou a není třeba se ničeho obávat. "Všechna tři místa jsou z počátku května," upřesnila pro Deník N.

Související obsah

Aktuálně je tak hlavním místem, kde stoupají počty nakažených Karvinsko, kde v Dole Darkov došlo k velkému šíření nákazy. Evidují zde přes 200 případů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz