Koronavirus

Pět ostravských strážníků má Covid-19, další desítky jsou v karanténě!

Pět ostravských strážníků má Covid-19, další desítky jsou v karanténě!
Zdroj: Profimedia

Pět ostravských strážníků má pozitivní test na koronavirus. Není jasné, kde se nakazili. Dalších 38 jejich kolegů navíc po potvrzení nákazy skončilo v karanténě.

O tom, že nebezpečná nemoc mezi moravskoslezské strážce pořádku pronikla, informoval v úterý mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů.

"Pozitivně testovaných strážníků je celkem pět, v preventivní karanténě jich včetně těchto pěti skončilo dohromady 43," upřesnil Machů na dotaz TN.cz.

Nebezpečná nákaza naštěstí zasáhla jen jednu služebnu, ne víc stanic naráz. "Pozitivní výsledky a karanténa se dotýkají pracoviště Martinovská. Služebna byla dezinfikována hasičským sborem," upřesnil Machů.

Jak se strážníci nakazili, prý nejde jednoznačně prokázat. Podle Machů je předpoklad, že nemoc přišla z vnějšku. Tedy že se městští policisté nenakazili přímo ve službě.

Související obsah

Obyvatelé Ostravy se prý ale nemusejí bát, že by kvůli karanténě byla jejich bezpečnost jakkoli ohrožená. "Nákaza zásadním způsobem nekomplikuje obsazenost služeb. Vycházíme z připravených krizových scénářů pro tento případ. Výkon služby v oblasti Martinovská je posilován strážníky z útvarů s celoměstskou působností a případně dalších oblastí," ujistil Machů.

Doplnil, že v moravskoslezské metropoli aktuálně slouží celkem 623 strážníků, koronavirus jich tak "na střídačku" poslal jen necelou desetinu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz