Domácí

Pokuta pro kancléře! Mynář nechal zabít čuníka, má platit 1300 korun

Za nedávnou zabijačku prasete udělila veterinární správa hradnímu kancléři Vratislavu Mynáři pokutu 1300 korun. Prase totiž nebylo registrované.

Za dubnovou zabijačku prasete v Osvětimanech na Uherskohradišťsku ve svém penzionu dostal hradní kancléř Vratislav Mynář pokutu 1300 korun od Státní veterinární správy (SVS).


“Při kontrole provedené na základě obdrženého podnětu bylo zjištěno porušení plemenářského zákona. Spočívalo v tom, že chovatel nezaregistroval chov prasete u pověřené osoby, tedy Českomoravské společnosti chovatelů,“ uvedl mluvčí SVS Petr Majer k pokutě.


Veterinární správa jiné pochybení nezjistila. Případem se zabývala i policie, podle ní se jednalo o přestupek, o případné sankci mají rozhodnout hygienici.

Související obsah


Do konce roku 2018 platila v Česku výjimka, kdo choval jednoho čuníka kvůli zabijačce, tak ho nemusel registrovat. “Změna evropské legislativy v souvislosti s nákazou afrického moru prasat si však vyžádala zrušení této výjimky a již více než rok platí povinnost evidovat chov pro všechny chovy prasat bez výjimky,“ vysvětlil Majer.


Podle hradního kancléře byla zabíjačka nutná. Den před tím mu prý volal jeho švagr s tím, že prase pojde. "Nedělalo se žádný hogo fogo, jenom se rychle zabilo prase, rozbouralo se na maso, rychle se to ukončilo. Jsem rád, že se to prase podařilo zachránit a nemuselo pojít," řekl již dříve.
 

Zabijačka u Vratislava Mynáře je podle policie přestupek. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz