Domácí

Víkend bude chladný a deštivý. V průběhu týdne se dočkáme oteplení

Ani v následujících dnech se slunečného počasí nedočkáme. Podle předpovědi meteorologů bude do Česka proudit chladný a vlhký vzduch od severu. Nad 20 °C se oteplí až v průběhu příštího týdne.

"V první polovině týdne se bude tlaková výše přesouvat a začne k nám proudit teplejší vzduch od jihu,“ uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Ve čtvrtek ovlivní počasí okluzní fronta. Obloha bude zatažená až oblačná. Na většině území očekávají meteorologové déšť nebo přeháňky, ty budou k večeru ubývat. Noční teploty se budou pohybovat od 11 do 7 °C. Přes den vyšplhají na 14 až 18 °C.


Pátek bude oblačný až polojasný. Ojediněle se mohou objevit také přeháňky, a to zejména na horách. Noční teploty spadnou na 9 až 5 °C, přes den teploměry ukáží až 19 °C.

Související obsah


Také v sobotu předpovídá ČHMÚ oblačno až polojasno s občasnými přeháňkami. Denní teploty se budou pohybovat od 14 do 18 °C, v noci klesnou na 8 až 4 °C.


Neděle bude ve znamení zatažené oblohy. Na většině území České republiky bude pršet. Teploty se přes noc sníží na 5 °C. Denní teploty dosáhnou maximálně 16 °C.


V pondělí bude většinou oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami. Noční teploty spadnou na 10 až 6 °C, ty denní budou okolo 22 °C.


Od úterý se začne postupně oteplovat, i přesto předpověď počítá s občasnými přeháňkami. Teploty se budou postupně dostávat až na 26 °C. Nejnižší noční teploty budou 11 až 6 °C.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz