Zahraničí

Pacientů s Covid-19 může být daleko více! Až 80 procent je bez příznaků

Pacientů s Covid-19 může být daleko více! Až 80 procent je bez příznaků
Zdroj: Getty Images

Vědci zjistili, že ve skutečnosti by mohlo být koronavirem nakaženo více pacientů, než se původně myslelo. Přes 80 % lidí, u kterých se nákaza prokázala, nemělo žádné příznaky. V takovém případě se jedná o tzv. "tichou infekci“.

"Nemocní, kteří byli infikováni, ale neprojevily se u nich žádné symptomy, obvykle nebývají testováni a stávají se tak přenašeči. Do této skupiny se řadí například malé děti,“ píše portál Focus.


Je proto velmi obtížné určit, kolik lidí je skutečně nakažených. Už na začátku dubna odborníci z amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí uvedli, že ze všech infikovaných tvoří pacienti s "tichou infekcí“ přibližně 25 %. Nové výzkumy však dokazují, že jich může být daleko více.

Související obsah


Závěry expertů z australské fakultní nemocnice Macquirie University v Novém Jižním Walesu jsou daleko znepokojivější. Ti totiž analyzovali situaci na výletní lodi, která vyrazila na okružní plavbu kolem argentinského pobřeží. Na palubě bylo 128 cestujících a 95 členů posádky.


Všichni podstoupili test na koronavirus a u více než poloviny byl pozitivní. Pouze 19 % nakažených však mělo příznaky, zbylých 81 % bylo bez symptomů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz