Domácí

Hlídka si myslela, že na přechodu zastavil opilec. Vše bylo ale jinak

Hlídka si myslela, že na přechodu zastavil opilec. Vše bylo ale jinak
Zdroj: Policie ČR

Ve středu krátce po druhé hodině odpoledne vyjížděla hlídka pražských policistů k případu muže, který stál s autem na přechodu pro chodce a na jakékoli výzvy strážníků nereagoval. Vypadalo to, že je pod vlivem alkoholu nebo drog. Vše bylo ale úplně jinak.

"Policisté si všimli, že je řidič silně zpocený, skoro se nehýbe a vůbec není schopný žádné komunikace. Kvůli podezření, že je v ohrožení života, rozbila hlídka okno a snažila se mladíka z auta vytáhnout,“ řekla policejní mluvčí Hana Křížová.


Ten se však začal bránit, proto museli muži zákona použít donucovací prostředky a za pomoci hmatů ho z auta vytáhnout. Zároveň zjistili, že má na zadní straně kalhot připnutou inzulínovou pumpu a kanylu, která mu vedla do nohavice.

Související obsah


Hlídka na místo okamžitě přivolala zdravotníky. Bylo jasné, že se nejedná o zdrogovaného nebo opilého řidiče. Záchranáři mu ihned podali nitrožilní roztok pro diabetiky. Mladík se během chvilky probral a začal komunikovat.


"Policistům sdělil, že od cca 13 hodin si nic nepamatuje a doufá, že nikoho nenaboural nebo nezpůsobil škodu,“ dodala Křížová.


Hlídka muže podrobila testu na alkohol, který byl negativní. Nepotvrdila se ani přítomnost drog. Díky včasnému zásahu se ho podařilo zachránit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz