Zajímavosti

Záhadná loď před stovkami let klesla na dno, posádka ji chtěla zachránit!

Tajemstvím zahalený vrak zřejmě britské lodi, který spočinul na mořském dně u Mexika, nyní postupně odkrývají archeologové. Podle pozůstatků se mohlo jednat o britské plavidlo. Posádka dávných mořeplavců se zřejmě do posledního momentu pokoušela zabránit potopení.

"Nalezli jsme námořní kanón, kotvu, zbytky lodního balastu a další pozůstatky," popsala archeoložka Laura Carillová Marquezová, která vrak zkoumá.


Poprvé se archeologové k lodi potopili před několika měsíci, plány jim pak však zkřížila koronakrize. Výzkum ale ztěžuje také silný mořský proud.

Související obsah


Podle Carillové pochází vrak z konce 18., nebo začátku 19. století. Na základě ohledání pozůstatků se asi jednalo o britskou loď. Také si myslí, že před potopením se posádka ještě na poslední chvíli pokoušela loď zachránit.


Vrak poprvé objevil v 70. letech minulého století jeden z tamních rybářů, po kterém je zatím i pojmenovaný – Manuel Polanco. Potopená loď je jednou ze 70 registrovaných vraků z různých časových období v chráněné krajinné oblasti Quintana Roo na Yucatanském poloostrově.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz