Jahody

Po tomhle už si neomytou jahodu nedáte! Podívejte se, co ukrývají

Po tomhle už si neomytou jahodu nedáte! Podívejte se, co ukrývají
Zdroj: Thinkstockphotos

Po zhlédnutí videí, která se na internetu šíří, už vás nejspíš přejde na jahody chuť. Základem je hygienu nepodceňovat a všechny jahody pořádně omývat. Ukrývat se v nich totiž mohou tihle malí záškodníci!

Milovníci jahod by měli zbystřit! Jestli jste doposud jedli jahody bez předchozího omytí, nejspíš si to od této chvíle rychle rozmyslíte. Už od školky všem stále tloukli do hlavy, že se má veškeré ovoce před konzumací omývat. Po zhlédnutí těchto videí si na to nejspíš znovu začnete dávat pozor.

Související obsah


Videa s jahodovým experimentem doslova zaplavila internet. Pokud totiž dáte jahody do vody se solí, vykouknou na vás malí broučci, o které ve svých žaludcích nestojíte. S největší pravděpodobností jde o larvy octomilky, která klade svá vajíčka na mnoho různých druhů ovoce a zeleniny.

 


Pro většinu z vás to nejspíš nebude žádné překvapení. Neuškodilo by ale provézt tento malý experiment například doma se svými dětmi, které musíte do omývání ovoce a zeleniny často nutit. Výsledek je třeba vyděsí natolik, že se do mytí jahod ještě rádi vrhnou!

 

sik, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz