Koronavirus

Princ se nakazil koronavirem na párty! Starost má kvůli něčemu jinému

Princ se nakazil koronavirem na párty! Starost má kvůli něčemu jinému
Zdroj: Profimedia

Belgický princ Joachim trpí onemocněním Covid-19. Koronavirem se nakazil zřejmě na večírku ve Španělsku, kde bylo zhruba 30 lidí. Párty tak navíc porušila nařízení, podle kterého se nesmí shromažďovat více než 15 osob.

Princ Joachim odjel z Belgie do Španělska na začátku tohoto týdne. V Cordobě měl nastoupit na stáž, která ale skončila předčasně. Ve čtvrtek se totiž účastnil večírku, na kterém bylo 27 lidí. Jeden z nich měl zřejmě koronavirus a synovce belgického krále Filipa nakazil. Píše o tom BBC.

Všichni, kdo na párty byli, jsou teď v karanténě. Princ Joachim, který je desátý v pořadí na belgický trůn, má prý jen mírné příznaky nemoci Covid-19. Mnohem větší problém tak pro něj může být to, že porušil nařízení města Cordoba o karanténě a zákazu shromažďování.

Za nedodržení pravidel mohou lidé ve Španělsku dostat pokutu až ve výši deseti tisíc eur (zhruba 270 tisíc korun). "Jsem překvapená a naštvaná. Takový incident v momentě národního smutku za tolik mrtvých opravdu vyčnívá," prohlásila Rafaela Valenzuelová, která Cordobu zastupuje u španělské vlády.

Související obsah

O večírku jako první informoval španělský deník El Confidencial, který citoval z dokumentu andaluských úřadů, ale prince nejmenoval. Belgickým médiím poté palác potvrdil, že Joachim na párty byl. Zůstává ve Španělsku, kam podle bulváru často jezdí za přítelkyní.

Španělsko na začátku května uvolnilo některá opatření. Vláda připravila čtyřfázový plán postupného zvolňování přísného režimu. Země je jednou z koronavirem nejvíce zasažených na světě. V sobotu bylo ve Španělsku přes 280 potvrzených případů, více než 27 tisíc lidí zemřelo.


Podívejte se na reportáž TV Nova o rozvolnění opatření ve Španělsku a také Itálii:

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz