Domácí

Policie zrušila pátrání po dvojčatech. Obě děti jsou v pořádku, uvedla

Policie zrušila pátrání po dvojčatech. Obě děti jsou v pořádku, uvedla
Zdroj: Profimedia

Policisté na Jablonecku pátrali po dvou pohřešovaných dětech. Podle rozhodnutí soudu měla být dvojčata předána do péče dětského domova.

Policie v pátek krátce před desátou hodinou večer odvolala pátrání po sourozencích. Obě děti jsou v pořádku. "Muž se i s nimi v podvečer sám dostavil na jedno z obvodních oddělení v Pardubickém kraji," informovala mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Okresní soud v Jablonci nad Nisou vydal v úterý v předběžném opatření usnesení, podle kterého měly obě nezletilé děti skončit v péči dětského domova. Tam ale nenastoupily, muž, který je měl v péči, si totiž usnesení soudu nepřevzal.

  

"Vzhledem ke skutečnosti, že se nezdržují s otcem, který je měl dosud ve své péči, v místě trvalého pobytu a jsou s ním na dosud neznámém místě, pátráme po nich jako po pohřešovaných," vysvětlila v pátek odpoledne Sochorová, proč policisté nevyhlásili pátrání v režimu "Dítě v ohrožení".

Související obsah

Policie v průběhu dne doplnila, že muž, kterému byly děti svěřeny do péče, není jejich biologickým otcem, jedná se o bývalého přítele jejich matky. "Muž se s dětmi pravděpodobně pohybuje po celém území České republiky a to zřejmě s motorovým vozidlem Citroen Saxo bílé barvy. Přespávat by pak s nimi mohl v různých kempech a ubytovacích zařízeních," uvedla Sochorová.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz