Domácí

Přijímačky z matematiky daly žákům zabrat. Úloha s tulipány byla nejhorší

Přijímačky z matematiky daly žákům zabrat. Úloha s tulipány byla nejhorší
Zdroj: Mediafax

V pondělí zasedly poslední ročníky základních škol k přijímacím zkouškám na střední školy. Na sociálních sítích se množí stížnosti na náročná zadání matematických úloh, obzvlášť zahradnické téma ohledně výpočtu rozestupu tulipánů v záhonu. Podívejte se na zadání testu i vy! Zvládli byste letošní přijímačky z matiky?

Podle mínění žáků byly letošní přijímací zkoušky z češtiny náročnější než ty z matematiky, přesto jim však daly zabrat. "Ty tulipány si ještě najdu, fakt mě naštvaly," rozčiluje se Filip ve facebookové skupině určené pro budoucí první ročníky středních škol.

"Záhon ve tvaru obdélníku, rozměry znáš, tulipány jsou vysazeny tak, že mezi sebou mají všechny stejnou mezeru. V každém rohu a uprostřed delších stran je tulipán. Vypočítej vzdálenost mezi tulipány," popisuje na facebooku zadání záludné slovní úlohy Kamil.

Související obsah

Názory na její řešení se různí, ty na podobný typ úloh nikoli. Řadě žáků se slovní zadání v přijímacím testu zdály neúměrně složitá a bojí se, zda se na vysněnou školu vůbec dostanou. Některým testy z minulých let připadaly mnohem lehčí.

"Mně přišlo, že to bylo daleko těžší než ty z minulých let, co jsem si zkoušela," tvrdí uživatelka Katie. "Že jo, a v roce 2019 to měli strašně lehký," přidala se přispěvatelka Tereza a s ní i další. "Nevím, proč udělali jeden termín, a ještě to ztížili. Ten čas moc nepomohl," dodala Tereza.

Související obsah

"Předešlé roky tam měli alespoň napsáno něco v podobě 'narýsujte lichoběžník, který je souměrný s osou 'o' a je pravoúhlý', letos ani h****, co jsem koukal na výsledky, tak mi to potom docvaklo, což bylo už pozdě, no byly tam tři kružnice, já tam v testu nemám ani jednu a v životě by mě nenapadlo, že si tím budu muset pomoct," rozčílil se nad zadáním jedné z otázek uživatel Nikolas.

Přijímací test z matematiky si můžete vyzkoušet i vy. Cermat zadání zveřejní později, podívat se na jednotlivé úlohy budete moci na tomto odkazu. Chcete-li otestovat své znalosti na didaktických testech určených pro čtyřleté obory už teď, můžete tak učinit zde, na webu statniprijimacky.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz