Zahraničí

Za vraždu dívenky pykal ve vězení 28 let. Teď zjistili, že je nevinný!

Za vraždu dívenky pykal ve vězení 28 let. Teď zjistili, že je nevinný!
Zdroj: Policie

Američan Walter Ogrod strávil za vraždu čtyřleté dívenky ve vězení téměř 30 let. Teď se ale zjistilo, že za její smrt nemohl.

Ogrod už je na svobodě - po 28 letech. Soudce rozhodl, že za vraždu čtyřleté holčičky z roku 1988 ve státě Pensylvánie nemohl. Nařídil nové líčení a doposud odsouzeného Ogroda propustil na kauci. Informoval o tom portál CNN.


"Je samozřejmě opravdu šťastný, že je venku. Je velmi rád, že může být zpět se svou rodinou a přáteli. Je z toho všeho ale zároveň velmi unavený," sdělil advokát Jim Rollins, který 55letého Ogroda zastupoval přes 15 let.

Související obsah


Matka zabité Barbory Jean Hornové zvrat v případu přivítala. "Jsem ráda, že se Walter Ogrod dostane z vězení a začíná svůj život. Pevně věřím, že byl usvědčen neoprávněně," řekla novinářům.


Ogroda policisté zatkli v roce 1992, čtyři roky poté, co našli tělo dívky v krabici od televize. Podepsal přiznání k vraždě, ale vždy trval na tom, že ho k tomu donutili detektivové. Odsouzen byl v roce 1996.


"Je mi líto, že nám trvalo 28 let, než jsme si poslechli, co se nám Barbara Jean snažila říct - že jste nevinný a že slova ve vašem prohlášení o přiznání pocházejí od detektivů z Filadelfie a ne od vás," uvedla v prohlášení asistentka prokurátora Carrie Woodová.

Související obsah


Zároveň se omluvila také rodině zavražděné holčičky a městu Filadelfie v Pensylvánii za to, že zabijákovi dítěte umožnili zůstat po všechna tato dlouhá léta na svobodě.


Rollins uvedl, že státní zástupci případu zadrželi důkazy, které by mohly Ogrodovi pomoci prokázat jeho nevinnu, a dovolili předložení falešných důkazů u soudu, včetně svědectví od nespolehlivého informátora.

sik, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz