Domácí

Do tisícovky nejlepších univerzit se dostalo deset českých! Karlovka vede

Do tisícovky nejlepších univerzit se dostalo deset českých! Karlovka vede
Zdroj: Profimedia

Do tisícovky nejlepších vysokých škol se letos probojovalo deset českých univerzit. Oproti loňskému roku je to o jednu více. Nejlépe dopadla Univerzita Karlova, která se vyhoupla na 260. místo.

Každý rok zveřejňuje společnost Quacquarelli Symonds žebříček nejlepších světových univerzit. A letos se těm českým dařilo.


Kromě Vysokého učení technického v Brně, které si mírně pohoršilo, je na tom zbylých devět univerzit lépe. Nejvýše se umístila Karlova Univerzita, ta poskočila z 291. na 260. místo. Do výběru se také nově probojovaly Mendelova univerzita a Univerzita Pardubice. Naopak Ostravská univerzita zcela vypadla.

Žebříček českých univerzit:


"Nejlépe si české univerzity vedou v kategorii, jež hodnotí podíl mezi počtem akademických pracovníků a studentů, která udává hypotetickou průměrnou velikost třídy na dané univerzitě," uvedl k výzkumu spolek Dům zahraniční spolupráce, který spadá pod ministerstvo školství.

Související obsah

Na špičce žebříčku se umístila Massachusetts Institute of Technology (MIT), následovaný druhou Stanford University a třetí Harvard University, všechny ve Spojených státech. Pozici nejlépe hodnocené evropské univerzity obhájila britská University of Oxford, která se umístila na páté příčce.


Pořadí škol je určené na základě šesti kritérií. Jednak závisí na reputaci mezi zaměstnavateli, která vypovídá o uplatnitelnosti absolventů na trhu práce, dále na podílu mezi počtem akademických pracovníků a studentů. Závisí rovněž na počtu publikovaných citací akademických pracovníků, podílu zahraničních akademiků a také zahraničních studentů.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz