Domácí

Hračka pro děti je plná ftalátů! Panenka může ohrozit jejich vývoj

Hračka pro děti je plná ftalátů! Panenka může ohrozit jejich vývoj
Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Před nebezpečnou panenkou varuje ministerstvo zdravotnictví. Hračka obsahuje velké množství změkčovadel na plasty, které mohou být nebezpečné pro dětský vývoj.

Panenka Baby MY LOVELY DOLL od čínského výrobce obsahuje podle testů ministerstva zdravotnictví asi 130násobek povoleného limitu na látku DEHP. Tato látka se používá jako změkčovadlo plastů.


"Riziko obsahu DEHP v hračce spočívá vtom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány," varuje ministerstvo zdravotnictví.

Související obsah


Panenka je zabalená v barevné papírové skládačce s průhledem. Na přední straně jsou texty s popisem výrobku, fotka holčičky, která panenku drží. Panenka se prodávala v Chrudimi.

Nebezpečná hračka:

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz