DTest

Pozor na tyto jídelní židličky! V testu propadly, jsou pro děti nebezpečné

Pozor na tyto jídelní židličky! V testu propadly, jsou pro děti nebezpečné
Zdroj: Profimedia

Jídelní židličku využívá v domácnosti asi každý, kdo má malé dítě. V některých si ale mohou miminka ublížit. Časopis dTest upozornil, jakým modelům byste se měli radši vyhnout.

Tři vysoké jídelní židličky neprošly testy, které se zaměřily nejen na bezpečnost, ale také na odolnost a vybavenost jednotlivých modelů. Dvě židličky neobstály ve zkoušce stability, u další byl problém se zádržným systémem.


Modely 4Baby Fashion a Coto Baby Stars Šnek odešly z testu s nálepkou "nebezpečné", a to z důvodu jejich nedostatečné stability. Ta se testuje bočním, předním a zadním zatížením nožiček.

Související obsah


"Simuluje se tím situace, kdy se dítě přes okraj židle naklání, nebo se například odstrkuje nohama od stolu před sebou. Oba zmiňované výrobky se převrátily dozadu," uvedla šéfredaktorka časopisu dTest Hana Hoffmannová.


Důležitý je také vyhovující zádržný systém, který zabezpečí, aby děťátko ze židličky nevyklouzlo. Tento požadavek nesplnila židlička Klupš, protože po rozepnutí opasku šel snadno oddělit popruh mezi nožičkami, což by mohlo vést k propadnutí dítěte pod pultíkem.

Související obsah


"U židliček 4Baby Fashion, Coto Baby Stars Šnek a Klupš Aga výrobce nedodržel technickou normu a tyto modely byly v testu vyhodnoceny jako nebezpečné, proto jsme České obchodní inspekci podali podnět na zahájení správního řízení," dodala Hoffmannová.


dTest zapůjčil židličky také třem rodinám, které sledovaly, jak jsou na tom z hlediska skladování, čištění, pohodlí nebo manipulace. Ikea Langur si vysloužila jen dostatečnou známku zejména kvůli obtížné instalaci pultíku a jeho odnímání. Za nepraktickou manipulaci s pultíkem získal nejnižší hodnocení model Geuther Family.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz