Domácí

Jak Češi sportovali za nouzového stavu? Část víc, jiní pohyb vypustili

Jak Češi sportovali za nouzového stavu? Část víc, jiní pohyb vypustili
Zdroj: Thinkstockphotos

Pandemie koronaviru zasáhla všechny oblasti života. Výjimkou nebylo ani sportování. Ale Češi podobně jako při ručním šití roušek ukázali, že si dokážou poradit i v těžké situaci.

Podle průzkumu společnosti MultiSport se totiž Češi sportu a pohybu věnovali i v době, kdy byla drtivá většina sportovišť kvůli pandemii povinně uzavřená.

"Mezi 4,8 miliony Čechů, kteří pravidelně sportují, se většina dále věnovala oblíbeným pohybovým aktivitám. Nejčastěji se jednalo o improvizované domácí cvičení, běh, zdravotní procházky či jízdu na kole," tvrdí firma.

Někteří prý dokonce využili práci z domova a větší množství volného času k tomu, aby se hýbali víc než před krizí nebo vyzkoušeli novou aktivitu.

A řadě lidí ani nic jiného nezbylo, protože je pandemie zkrátka připravila o jejich běžné sportovní působiště. Z aktivně sportující populace se 37 % pravidelně věnuje kolektivnímu pohybu v tělocvičnách a sportovních halách, 36 % chodí plavat a 22 % cvičí ve fitness centrech.

Související obsah

"Pro sportovce, kteří jsou zvyklí chodit do hal, plaveckých bazénů či posiloven, nebylo snadné nahradit své aktivity v domácím prostředí. Plavecký bazén prakticky nahradit nelze, posilovnu omezeně,“ vysvětluje Marián Škripecký z MultiSportu.

Doma podle něj části lidí nechyběly jen podmínky a náčiní, ale také motivace cvičit. Proto třeba vyměnili MHD za kolo nebo začali do práce chodit po svých. Jiní ovšem v době vládních opatření pohyb prostě vypustili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz