Domácí

Jak Češi sportovali za nouzového stavu? Část víc, jiní pohyb vypustili

Jak Češi sportovali za nouzového stavu? Část víc, jiní pohyb vypustili
Zdroj: Thinkstockphotos

Pandemie koronaviru zasáhla všechny oblasti života. Výjimkou nebylo ani sportování. Ale Češi podobně jako při ručním šití roušek ukázali, že si dokážou poradit i v těžké situaci.

Podle průzkumu společnosti MultiSport se totiž Češi sportu a pohybu věnovali i v době, kdy byla drtivá většina sportovišť kvůli pandemii povinně uzavřená.

"Mezi 4,8 miliony Čechů, kteří pravidelně sportují, se většina dále věnovala oblíbeným pohybovým aktivitám. Nejčastěji se jednalo o improvizované domácí cvičení, běh, zdravotní procházky či jízdu na kole," tvrdí firma.

Někteří prý dokonce využili práci z domova a větší množství volného času k tomu, aby se hýbali víc než před krizí nebo vyzkoušeli novou aktivitu.

A řadě lidí ani nic jiného nezbylo, protože je pandemie zkrátka připravila o jejich běžné sportovní působiště. Z aktivně sportující populace se 37 % pravidelně věnuje kolektivnímu pohybu v tělocvičnách a sportovních halách, 36 % chodí plavat a 22 % cvičí ve fitness centrech.

Související obsah

"Pro sportovce, kteří jsou zvyklí chodit do hal, plaveckých bazénů či posiloven, nebylo snadné nahradit své aktivity v domácím prostředí. Plavecký bazén prakticky nahradit nelze, posilovnu omezeně,“ vysvětluje Marián Škripecký z MultiSportu.

Doma podle něj části lidí nechyběly jen podmínky a náčiní, ale také motivace cvičit. Proto třeba vyměnili MHD za kolo nebo začali do práce chodit po svých. Jiní ovšem v době vládních opatření pohyb prostě vypustili.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz