Naše Česko

Jak posunout Česko dopředu? Pojďme podpořit Změnu k lepšímu!

Jak posunout Česko dopředu? Pojďme podpořit Změnu k lepšímu!
Zdroj: Getty Images

Už se nevracejme k tomu, co bylo ve vzduchu před koronou, ale pojďme společně udělat změnu k lepšímu! Přesně o to se budou snažit lidé zapojení do stejnojmenné iniciativy. Přidat se můžete i vy!

Změna k lepšímu je neformální iniciativa, která chce přetavit postcovidovou krizi v šanci na lepší budoucnost Česka. "Jsme přesvědčení, že teď je nejlepší chvíle začít změnu k lepšímu, začít stavět kreativní ekonomiku s chytrými investicemi do vědy i novými startupy, s perfektním školstvím, a přitom přivádět prosperitu i veřejné služby do pozapomenutých míst, jakými jsou pohraničí, venkov či uhelné revíry,“ shodlo se ve společném prohlášení 91 signatářů.


Související obsah
K výzvě se mohou stále přidávat další podnikatelé, vědci, ale i aktivní občané. Hodit se bude každá pomocná síla, které není budoucnost země lhostejná. Pokud byste se chtěli aktivně zapojit i vy, ať už jako jednotlivec nebo firma, přihlaste se zde. Podpořit je můžete ale také podpisem manifestu, čímž dáte alespoň osobně najevo, že chcete změnit Česko k lepšímu!

Iniciativu podpořila také společnost IKEA, která už delší dobu všeobecně podporuje téma udržitelnosti. "Věříme, že teď už není čas mluvit o strategiích a ukazovat si powerpointové prezentace, ale opravdu dělat něco konkrétního. My jako IKEA jsme se rozhodli, že celý následující rok budeme veškeré naše komunikační aktivity soustřeďovat na téma udržitelnosti," vysvětlil Vladimír Víšek.

Během následujících pěti měsíců bude Změna k lepšímu pracovat na konkrétních řešeních, které mohou pomoci Česku stát se aktivním hráčem v oblasti udržitelných inovací v dopravě, moderní energetice, nakládání s odpadem, hospodaření s vodou nebo adaptacích na změnu.


Související obsah


K projektu už se připojilo 91 českých firem, expertů a inovátorů, kteří se rozhodli společnými silami připravit řešení pro chytrý restart ekonomiky za pomocí inovací a nových technologií na principu udržitelnosti. Mezi nimi je například Mattoni, která už dva roky aktivně podporuje zavedení zálohování, ale také například Heineken, Bolt, Zásilkovna a spousta dalších.Konkrétní návrhy začnou představovat na podzimních akcích partnerů výzvy, jako je například Týden inovací. "Jsme připraveni pomoct, proto tato skupina vznikla. A budeme rádi, když se naše nápady promítnou i do řešení, které bude nabízet vláda,“ dodali zástupci společností.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz