Naše Česko

Stát pivovaru příliš nepomohl, zachránili ho lidé. Kapka nepřišla na zmar

Stát pivovaru příliš nepomohl, zachránili ho lidé. Kapka nepřišla na zmar
Zdroj: Profimedia

Národ pivařů se nezapře! Pandemie menším pivovarům pěkně zavařila, ale lidé je nenechali ve štychu. I přes značné ztráty se tak například pivovar Gwern dokázal udržet na trhu a díky věrným zákazníkům nemusel vylít ani kapku piva.

Vládní opatření pořádně zamávala s existencí celé řady pivovarů. Majitel pivovaru Gwern Petr Ugrin se ale nehodlal vzdát. I přesto, že kvůli opatření přestal pivovar ze dne na den rozvážet a tržby šly o zhruba 80 procent dolů, nedal se a snažil se s nastalou situací vypořádat.


Po třech týdnech od nařízení začala pivovar zachraňovat prodejna, kde nabízeli pivo s sebou. "Narostlo to tím třeba na 50 procent původního stavu. Hodně nás podrželi právě ty lidi. Sice jsme měli ztráty, ale nebyla to tak čistá nula," sdělil Ugrin.

Související obsah


V souvislosti s koronakrizí se rozhodli zřídit také e-shop. "Po dobu karantény to fungovalo celkem dobře," chválil si majitel a dodal, že nyní už to není nic stěžejního, protože přes e-shop momentálně tolik objednávek od uvolnění opatření nepřijímají. Nicméně ani ten neměl v době pandemie takový vliv.


"To, co nás udrželo, nebyl ani tak stát, od toho jsme prakticky nic kromě Antivirusu nedostali, ale ti lidé, kteří si chodili kupovat pivo v lahvích domů. To bylo to stěžejní, co nás udrželo při životě," přiznal Ugrin.

Související obsah


Největší vliv měla především iniciativa Zachraň pivo. "To byl asi ten stěžejní bod, kdy se o nás lidé dozvěděli a začali chodit. Chutná jim to a chodí dál i po karanténě," zaradoval se majitel s tím, že díky těmto lidem, ať už stálým zákazníkům i těm nově příchozím, nemuseli žádné pivo vylévat.


Podle jeho slov jim také hodně nahrávalo do karet, že se lidé začali zajímat o to, co si kupují a zaměřují se více na kvalitu. "Už je nezajímá cokoliv za co nejnižší cenu, ale dobré a kvalitní věci bez chemie a konzervantů," zaradoval se Ugrin s tím, že co jim také pomohlo, byl právě zájem nadnárodních koncernů, které od něj začaly pivo odebírat.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz