Domácí

Utekl další rok a bordel na Hřibově zahradě leží pořád. Místní si stěžují

Po roce jsme se s kamerou vydali na pozemek pražského primátora Zdeňka Hřiba. Tehdy sliboval, že až si najde čas, nepořádek v okolí domu v pražských Kyjích odklidí. Rok se s rokem sešel a zahrada je na tom podobně jako loni. Dům přitom koupil už v roce 2015.

Po pěti letech od koupi domu se na první pohled nezměnilo nic. Možná je pryč pár kusů harampádí. Starý novinový stánek, rozpadlá dodávka, přívěsný vozík, plechy a stará vana ale dál hnijí na pozemku, který i s domem Zdeněk Hřib pořídil za 4,2 milionu korun. Domek přitom leží na krásném a klidném místě u Kyjského rybníka v Praze.

"Já tu chodím už takových 9 let a přijde mi, že se tu za celou dobu nic nezměnilo, akorát to chátrá,“ říká muž, rozdávající v okolí letáky.

 
"Jeden den tu byly kontejnery, je to tak měsíc, pan Hřib tu ale nebyl,“ říká místní starousedlík. Práci prý ale neodváděla žádná speciální firma.

 
"Já si pamatuju, že tak před půl rokem tady byl pán se synem, něco z domu odvezli, ale od té doby jsem tu nikoho neviděl,“ tvrdí pán ze sousedství.

Související obsah


Sousedé jsou z domu i zahrady nešťastní. "Je to hrůza, no,“ tvrdí jeden ze sousedů. "Myslím si, že by ten nepořádek měl jít pryč, protože to tu akorát hyzdí celou ulici,“ dodává další.

 
Dřív se prý na pozemku pohybovala různá individua. "Bezdomovci tam prý dřív byli, teď se tam ale nikdo nepohybuje,“ dodává místní.

 
Přitom program Pirátů pro volby do poslanecké sněmovny v roce 2017 sliboval, že zařídí dostupnější bydlení. Navrhovali zvýšit daně za prázdné byty. "Dáme obcím možnost zvýšit daně z dlouhodobě neobydlených bytů,“ stojí v programu. Co by mělo motivovat ostatní k využití nemovitostí asi není určující pro samotného primátora.

Související obsah


Hřib se dlouhodobě hájí tím, že nepořádek tam nechal bývalý majitel. Podle našich posledních informací z roku 2019 měl zájem dům od Hřiba zpět odkoupit. Přičemž bývalý majitel slíbil, že peníze, které za prodej dostal, samozřejmě vrátí. Ke změně majitele ale nedošlo. 

Podhe Hřiba je nepořádek v zahradě pozůstatkem po předchozím majiteli. "Další postup v likvidaci nepořádku na naší zahradě je blokován jeho nespoluprací," napsal Hřib své vyjádření.

Dodal, že sousedé, kterým by nepořádek v zahradě vadil, ho mohou kdykoli kontaktovat, aby si vše vysvětlili. Nikdo to podle Hřiba dosud neudělal. Podle něj se naopak podařilo část zahrady už vyčistit, aby tam mohla vzniknout garáž.

Od úterý je Zdeněk Hřib ve čtrnáctidenní karanténě kvůli prokázané nákaze Covid-19 u jeho náměstka pro bezpečnost Petra Hlubučka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz