Krimi

Falešný policista chtěl vidět občanky, hrozil posilami. Svědky už mají

Falešný policista chtěl vidět občanky, hrozil posilami. Svědky už mají
Zdroj: Policie ČR

Třicetiletý muž se v Praze vydával za policistu a po kolemjdoucí ženě chtěl, aby mu ukázala občanku. Podezřelého už policisté dopadli, pátrali ale ještě po zmíněné ženě. Ta se nakonec sama přihlásila.

Vše se podle policistů odehrálo v pondělí krátce před 13. hodinou u metra Želivského v Praze 3. Muž oslovil u vchodu do podzemky neznámou ženu, po které požadoval, aby předložila doklad totožnosti.

"Navíc ji sdělil, že je příslušník Policie České republiky, a že pokud neuposlechne jeho výzev, zavolá další kolegy. Toho se žena zalekla a ihned mu ukázala svůj cestovní doklad," popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Všemu přihlížela jiná žena, která pořídila několik fotek, se kterými došla na policii. Díky tomu se kriminalistům podařilo podezřelého muže rychle ztotožnit a zadržet. I přesto policie hledala další svědky a také samotnou dívku, kterou falešný policista oslovil.

Související obsah

Zhruba po dvou týdnech policie informovala, že se ženu podařilo najít. "Díky medializaci se nám přihlásila jak poškozená, tak další svědkyně. Kriminalisté s 39letým mužem zahájili trestní stíhání," doplnila Siřišťová.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz