Koronavirus

Další výjimky z nošení roušek v práci. Tady je odloží i bez odstupu od ostatních

Další výjimky z nošení roušek v práci. Tady je odloží i bez odstupu od ostatních
Zdroj: Getty Images

Lidé, kteří pracují v horkém provozu, budou mít od pondělí další úlevy. Kromě nenošení roušek už také nebudou muset dodržovat dvoumetrové rozestupy.

Změny v mimořádném opatření ministerstva zdravotnictví se týkají lidí, kteří pracují v rizikovém oboru, co se týče zátěže horkem. Roušky nemusí tito pracovníci, stejně jako zaměstnanci v kanceláři, nosit už více než měsíc. Teď přibyly další změny, které jim uleví.

"Kromě toho, že se mohou pohybovat bez roušek, protože práce při vysokých teplotách je s rouškou obtížná, jsme nyní zrušili i dvoumetrové odstupy. Navíc je třeba pracoviště odvětrávat," uvedl na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Pro ostatní zaměstnance ale nadále platí nařízení, že si roušku mohou sundat, pokud jsou alespoň 1,5 metru od jiného člověka. To samé se týká i "osob v obdobném postavení", jako jsou například podnikatelé, a ústavních činitelů.

Opatření začne platit v pondělí 22. června. Po tomto termínu se budou také moci pořádat hromadné akce s účastí do tisíce lidí místo současných 500. Veletrhy pak bude moci navštívit až pět tisíc lidí, pokud budou rozděleny na nejméně pět sektorů.

Od stejného data se také koupaliště, zoologické zahrady nebo hrady a zámky vrátí k běžnému provozu. Zruší se tak limit deseti metrů čtverečních na jednoho návštěvníka nebo dodržování povinných rozestupů.

Podívejte se na reportáž TV Nova o konci plošného nošení roušek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz