Domácí

Na Morávce se převrátil člun s mužem a dětmi! Osmiletá holčička nepřežila

Na Morávce se převrátil člun s mužem a dětmi! Osmiletá holčička nepřežila
Zdroj: Město Frýdlant

Tragédií skončil nezodpovědný výlet. Muž se vydal spolu s dvěma dětmi v neděli i přes řadu výstrah s nafukovacím člunem na rozvodněnou řeku. Raft se převrátil, jedno z dětí nepřežilo.

Člun se převrátil v neděli před 16. hodinou odpoledne s mužem a dvěma nezletilými na řece Morávce na Frýdecko-Místecku v Moravskoslezském kraji. Posádka na člunu nezvládla silný proud řeky před soutokem Morávky s řekou Ostravicí. Jedno z dětí nepřežilo.


"Dospělá osoba a jedno nezletilé dítě se dostali na břeh poblíž soutoku, třetí, nezletilá osoba, byla ve vážném stavu vytažena z vody hasiči ve spolupráci se zdravotnickými záchranáři až na řece Ostravici," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín.

Související obsah

U osmileté holčičky museli záchranáři po vylovení zahájit resuscitaci. "Za podpory léků a přístrojové techniky se po více než tři čtvrtě hodině podařilo obnovit činnost dívčina srdce," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Dívenku následně vrtulník transportoval do ostravské Fakultní nemocnice. Mluvčí nemocnice Petra Petlachová  později potvrdila smutnou zprávu, že se lékařům život dítěte zachránit nepodařilo.

Související obsah

Šestatřicetiletého muže a patnáctiletou dívku převezli záchranáři do frýdecko-místecké nemocnice, a to na centrální příjem nemocných a dětskou ambulanci.


Na místo přijeli i policisté, kteří zkoumají okolnosti události. "Policisté zjišťují, zda nebylo více osob nebo plavidel. Vzhledem k události probíhá součinnost s hasiči," dodala policejní mluvčí Soňa Štětínská.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz