Domácí

Česko si připomíná smrt Milady Horákové. Od vraždy uplynulo 70 let

Česká republika si v sobotu připomíná jednu z nejznámějších obětí komunistického režimu, právničku a političku Miladu Horákovou. Tu nechali komunisté popravit po vykonstruovaném procesu. Od její vraždy uplynulo 70 let.

Právničku, kterou komunisté popravili během režimu, v sobotu připomněla už v noci projekce jejího portrétu na budově sídla Komunistické strany Čech a Moravy v centru Prahy. Uskutečnila se od půlnoci do 5:35, tedy v čase, kdy se samotná Horáková před řadou let připravovala na smrt.

Související obsah

Nejen na Horákovou, ale také na další politické vězně budou lidé vzpomínat na dalších místech České republiky. Například v Olomouci připomene výročí smrti Horákové videoprojekce na budově děkanátu Právnické fakulty Univerzity Palackého.

Proces s Miladou Horákovou a jejími kolegy začal 31. května 1950 a trval osm dní. Na jeho konci byla právnička spolu s dalšími třemi lidmi odsouzená k trestu smrti oběšením. Horáková byla popravena 27. června 1950.

V sobotu večer se v muzeu Kampa otevře také výstava věnovaná politickému procesu s Miladou Horákovou, která potrvá až do 24. srpna.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz