Domácí

Matka chtěla za miminkem na JIP, zakázali jí to. Začal soud s nemocnicí

Ústecký okresní soud začal řešit případ, který nemá v Česku zřejmě obdoby. Matka, kterou lékař odmítl nechat přespat na jednotce intenzivní péče (JIP) vedle nemocného dítěte, požaduje po nemocnici stotisícové odškodné. Konflikt tehdy vygradoval natolik, že v nemocnici musela zasahovat i policie.

Pětitýdenní miminko předloni v březnu skončilo na jednotce intenzivní péče se zápalem plic. Přes den u něj matka směla zůstat, na noc ji ale měl personál nemocnice poslat domů. Ženě se to nelíbilo a trvala na tom, že má právo s dítětem zůstat.


Po dvou letech se případ dostal k soudu. Matka požaduje po nemocnici stotisícové odškodné. Proces je na začátku, bude pokračovat doložením důkazů. Například takových, které by prokázaly, jak ženu a dítě situace psychicky poznamenala.


"Přinesla si matraci svoji vlastní, plus ruksak, a hodlala mezi těmi přístroji při přítomnosti jiných kriticky nemocných dětí setrvat přes noc, což ohrožuje bezpečnost všech dětí, i jejího," vysvětlil pro TV Nova ošetřující lékař Adam Cipra.

Související obsah


Matka k soudu nepřišla, zastupovala ji advokátka. Polovinu z případného odškodného by prý žena chtěla věnovat zpátky nemocnici, aby mohla na jednotku intenzivní péče nakoupit vybavení, které by rodičům umožnilo zůstat s dítětem.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Při výbuchu autobusu v Damašku zemřelo několik lidí

V centru Damašku ve středu explodoval autobus. Na místě má být podle prvotních informací 13 mrtvých a další tři lidé se zranili. Ozvaly se dva výbuchy, informovala syrská státní televize. Autobus měl podle lokálních médií převážet vojenské důstojníky.

Píše se na Deník.cz