Inspektor TV Nova

Do kempu v Moravském krasu jel inspektor už podruhé! Jak dopadl?

Prázdninová inspektorka vyrazila tentokrát do autokempu Olšovec u Jedovnice. Není to první inspekce v tomto kempu, proto chtěla inspektorka zjistit, co se od poslední kontroly změnilo.

Kemp Olšovec se nachází u stejnojmenného rybníka u Jedovnic na Blanensku. Dostanete se tam přes Blansko nebo od Vyškova. V kempu se můžete ubytovat ve zděné budově, v bungalovech, několika typech chat, karavanech i stanech.

Ubytování a prohlídka chaty


Nejnovější jsou bungalovy, které mají sociální zařízení, sprchu i malou kuchyňku. V kuchyňce je základní nádobí a taky úklidové prostředky. Jen na výstup do horního patra jsou potřeba pevné nervy. Po večerní párty doporučujeme ustlat si raději v přízemí. "Jsme tady poprvé a jsme spokojení," zhodnotila obyvatelka bungalovu.

Související obsah

K dispozici jsou i chatky s o něco starším vybavením. "Máme zděné chaty dvou typů. Jedny jsou se záchodem a s kuchyňkou, druhé jsou se záchodem a se sprchou, takže to si každý vybere, jestli si radši uvaří, nebo se osprchuje," popsal vedoucí kempu Aleš Pokorný.


V každé z chatek jsou připravené peřiny, ložní prádlo a ručníky. Kdo netrvá na vlastním sociálním zařízení, může se ubytovat v hlavní budově. Pokoje jsou po dvou, třech a pěti postelích. V každém podlaží jsou společné záchody i sprchy a také plně vybavená kuchyňská linka s lednicí a mikrovlnkou.


V kempu je i 45 klasických táborových chatek. V každé z nich se vyspí čtyři lidé. Původní chatky jsou 60 let staré. Jsou pečlivě udržované, ale je vidět, že zub času už taky trošku zahlodal. Šest z nich je ale zbrusu nových a v plánu provozovatele je vyměnit je všechny.


"Musím říct, že v takovéto chatce jsem byla naposledy kdysi dávno na táboře, ale vypadala úplně jinak. Tohle je opravdu nová generace takových těch klasických táborových chatek," připomněla si svá mladá léta inspektorka.


"Tady k těm chatám jsme se dostali díky vašemu pořadu, kde jsme je viděli v loňském inspektoru z kempu v Mohelnici. Zajel jsem se tam podívat, od paní vedoucí jsem dostal kontakt na pana výrobce a letos už je máme tady u nás," dodal k rekonstrukci vedoucí kempu.


Pro stanaře je místo na několika loukách, karavany mají vyčleněné místo s přípojkami hned u vstupu do kempu. Společné záchody a sprchy jsou čisté. Mýdla je dostatek, voda teče a je tam i dezinfekce.

Restaurace i obchůdek


Před kempem je několik restaurací, kde si můžete dát vše možné od párku v rohlíku přes langoše až po pizzu. "Já jsem měla vepřový řízek s bramborem a bylo to super. Ten řízek nebyl mastný a brambory nebyly přesolené, byly akorát. Cenově to bylo trošku dražší, stojí to 200 korun, ale chápu, že je letní sezóna, takže tam nějaký příplatek bude," rozplývala se jedna ze strávnic v restauraci. Přímo před kempem je i minimarket, kde mají například pečivo, taky některé další potraviny a základní věci z drogérie.

Související obsah

Zábava na vodě

V areálu bohužel chybí bazén, ale k rybníku je to od brány jen asi 20 metrů. A na břehu si můžete tu půjčit nejrůznější vybavení pro vodní sporty nebo vyzkoušet wakeboarding.

Zdroj: TV Nova

"Wakeboard je v podstatě snowboard na vodě, dostanete prkno a jezdíte dokola. Je to od pěti let, je to bezpečné. Při pronájmu dáváme i instruktáž. Deset minut je za 220 korun, hodina za 450, když máte vlastní vybavení, tak je to o 70 korun méně. Skupiny to mají ještě levnější. Máme také paddleboardy a koloběžky. ," přiblížil zaměstnanec půjčovny.

Související obsah

Tipy na výlet


"Dá se i na těch koloběžkách jet tady po cyklostezce nebo po hrázi rybníka, dá se dojít do Jedovnice a tady kousek je propast Macocha," dala tipy na výlet rodina ubytovaná v kempu. Na vstupné a otevírací dobu v Macoše a dalších jeskyních Moravského krasu se můžete podívat v tomto oficiálním ceníku.


V okolí se nachází třeba také chrám ve Křtinách, zámek Rájec nad Svitavou, technická památka Františčina huť u Josefova a Býčí skála, která je jedním z největších zimovišť netopýrů a druhou největší jeskyní v České republice.

Související obsah

Závěrečné hodnocení


Za tři roky, co v kempu prázdninový inspektor nebyl, se tam poctivě budovalo. Chatky mají novou kanalizaci a přívody vody, přibyly nové chodníky a několik chatek je zcela nových. Před třemi lety od nás autokemp Olšovec dostal zlatou. A letos ji úspěšně obhájil.
 

Máte tip, kam by se měl Prázdninový inspektor vydat příště? Pište nám na prazdninovyinspektor@nova.cz.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz