Domácí

ČOI kontrolovala dětská hřiště, inspektoři objevili desítky problémů!

ČOI kontrolovala dětská hřiště, inspektoři objevili desítky problémů!
Zdroj: TV Nova

Česká obchodní inspekce (ČOI) loni zkontrolovala více než 150 "atrakcí" na více než dvou desítkách dětských hřišť. Při prohlídkách inspektoři odhalili několik desítek nedostatků. Většina vznikla až za ostrého provozu skluzavek či houpaček.

"V průběhu roku 2019 zkontrolovala ČOI 156 zařízení (houpaček, skluzavek apod.) dětských hřišť. U pěti z nich zjistila porušení zákona o technických požadavcích na výrobky a u dalších 36 zařízení byly zjištěny nedostatky, které vznikly až v důsledku jejich používání," vypočítává mluvčí obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

Kontroly přitom nemířily jen přímo na dětská hřiště, ale také k výrobcům a distributorům prolézaček a dalších atrakcí, které se se na tato hřiště montují. Celkem bylo kontrol 39, z toho 24 přímo na hřištích.

Inspektoři si prohlédli 156 herních prvků, u nichž odhalili celkem 41 nedostatků - pět z nich nesplňovalo zmíněný zákon o technických požadavcích, za což padly na místě pokuty ve výši tří tisíc korun.

Související obsah

"Nedostatky, které vznikly v důsledku provozu dětských hřišť, se týkaly nejvíce povinného značení. Dále nebyla zajištěna roční hlavní prohlídka nebo bylo zařízení poškozené. Tyto nedostatky kontroly odhalily 36krát," popsal Fröhlich.

ČOI proto devíti provozovatelům dětských hřišť nařídila problémy odstranit. "Opatření byla splněna a tím pominul i důvod zákazu použití výrobků," uzavřel mluvčí ČOI.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz