Domácí

Agresivní opilec se sápal do tramvaje, řidiče pak udeřil do obličeje! VIDEO

Pražští strážníci v neděli večer zasahovali na konečné tramvajové stanici Divoká Šárka. Agresivní muž se tam dobýval do čekající soupravy, nakonec pěstí udeřil řidiče do obličeje. Po příjezdu městských policistů jim začal vyhrožovat, a tak mu nasadili želízka. Nadýchal přes dvě promile.

Dřív, než velí jízdní řád, chtěl podle strážníků tramvají z Divoké Šárky odjet opilý 39letý muž. Za hlasitého nadávání se dobýval dovnitř a nechtěl pochopit řidičovo vysvětlení, že ještě musí počkat.  

"Protože se po chvíli uklidnil, řidič dveře otevřel, ale muž ho vzápětí fyzicky napadl úderem do obličeje," řekla mluvčí městské policie Irena Seifertová. Podle svědků udeřil 26letého řidiče opakovaně, o další rány se měl vzhledem k podroušenému stavu pokoušet neúspěšně. Poté se prý řidič snažil bránit tyčí k přehazování výhybek.

Přivolaným strážníkům opilec nadával a vyhrožoval. "Když se pokusil udeřit jednoho ze strážníků do obličeje, přišly na řadu hmaty, chvaty a pouta," doplnila Seifertová s tím, že muž nadýchal 2,14 promile.

Související obsah

Protože na záchytce bylo už plno, putoval do nemocnice. Záchranáři tam s bolestmi ruky a hrudníku převezli i napadeného řidiče. Chováním útočníka se bude zabývat správní orgán.

Nejde o první podobný případ z posledních dnů. Francouzského řidiče autobusu napadla skupina cestujících jenom proto, že jim doporučil nasadit si roušky. Zbili ho tak surově, že upadl do bezvědomí a lékaři u něj konstatovali mozkovou smrt. Podrobnosti si přečtětě v tomto článku na TN.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz