Zahraničí

Skandál policie: Muže na zemi kopali do hlavy, svědek to natočil

Zásahová jednotka ve středu zpacifikovala nebezpečného muže v centru Bratislavy. V ruce svíral nůž a podle svědků ohrožoval okolí. Po příjezdu policistů křičel islámské zvolání Alláhu akbar (Bůh je velký). Výzvě zahodit kudlu se vysmál, a tak následovala sprcha gumových projektilů. Potom ho měl jeden člen zásahovky ještě opakovaně kopnout do hlavy.

Ozbrojený 43letý muž se ve středu pohyboval po centru Bratislavy, vyděšení lidé na něj zavolali policii. Došlápla si na něj zásahová jednotka, průběh zneškodnění muže ale budí vášně.

Podle policie nebylo jasné, zda nemá v batohu výbušniny. Po příjezdu zásahovky totiž křičel Alláhu akbar, v překladu Alláh je velký, píše slovenský portál tvnoviny.sk. Když nereagoval na několikátou výzvu, aby nůž zahodil, zahájili policisté palbu gumovými projektily. Muž se potom svalil bolestí k zemi a nůž konečně odhodil.

Související obsah

Celý incident zachytily kamery. Ze záběrů je patrné, že k již neozbrojenému muži ležícímu na zemi se seběhlo osm policistů, z nichž jeden ho začal kopat. Není vyloučeno, že mířil přímo na jeho hlavu. "Nekopej ho, točí to," varoval ho vzápětí kolega, načež kopající policista svého počínání zanechal.

Zásah proto prověří kontrolní odbor prezídia slovenské policie. Podle viceprezidentky Jany Maškarové nadřízený zúčastněných policistů momentálně vyhodnocuje kamerové záznamy. 

"Je však potřeba si uvědomit, že ten muž měl batoh a policisté museli pracovat s verzí, že v něm může mít výbušninu. Kromě toho křičel Alláhu akbar. Proto bylo nasazených tolik policistů a použity donucovací prostředky," podotkla Maškarová. 

Související obsah

Muže hospitalizovali na psychiatrii v jedné z bratislavských nemocnic. Policie ho zatím neobvinila. "V této souvislosti bylo ale zahájeno trestní stíhání ve věci trestného činu útoku na veřejného činitele spáchaného závažnějším způsobem konání," informovali bratislavští policisté na facebookovém profilu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz