Inspektor TV Nova

Broďák sice nabízí prosté ubytování, láká ale rodiny s dětmi a rybáře

Prázdninový inspektor chtěl tentokrát něco navíc, a tak vyrazil na Náchodsko do kempu Brodský. Vyhledávaný je zejména rybáři, kteří se chlubí kapitálními úlovky. Prostředí je čisté, ale areál není pro náročnou klientelu.

Kempu se říká lidově Broďák, ale ne podle chlapce, který se před zraky inspektora vydal pustit zpět do vody 50 centimetrů velkého lína rovnou v ponožkách. Ráno třeba Jiří Prause chytil metrového jesetera. Rybáři si místo pochvalují. "Pěkný je to tady, jezdíme sem každý rok," prohlásil jeden z nich.


Kemp leží u Červeného Kostelce a zhruba deset kilometrů od Náchoda. Na koho jsme narazili, ten tvrdil, že je tam opakovaně. Dětem kemp nabízí mnoho různých způsobů vyžití, například lanový park. "Ceny jsou dobré, ubytování není tak drahé," okomentoval náklady jeden z návštěvníků.

Související obsah

Sociální zařízení, ubytování a stravování


Pánská jízda s dětmi a svíčková na vlastních kamnech. I tak vypadá dovolená. Parta, kterou inspektor na místě potkal, jezdí výhradně tam, kde jsou čisté a nové záchody. A ty tam jsou. Sprchy jsou taky moderní. Jen na zemi je povodeň. Pravděpodobně neodtéká kanálek.

Každá chatka má vlastní jméno. Stavby už leccos pamatují, ale interiér prošel rekonstrukcí. K dispozici je lednička i rychlovarná konvice. Kousek je restaurace a porce vyjde na 130 korun. "Jídlo je výborné, jezdíme sem každý rok," pochvaloval si usměvavý strávník.


"Máme vnitřní vodnickou hospodu, venkovní občerstvení, také prodejnu potravin a rychlé občerstvení," vyjmenoval provozovatel kempu Milan Hrstka.

Zdroj: TV Nova

Koupání v rybníce

Voda v rybníku je zatím čistá. Dobrá zpráva i pro děcka na šlapadle. Inspektor se na plavidle dostal až doprostřed rybníka a na mobilu mu stále fungovala wifi!


Pláž je travnatá a dobře posekaná. Trochu opravit by potřebovalo molo. "Jediné, co nám chybí, jsou sprchy na pláži," postěžovala si návštěvnice.


Celý areál zdobí tři desítky nejrůznějších soch ze dřeva. Rozhodně nejstrašidelnější jsou mýtické postavy z Velikonočních ostrovů. A žerou prázdninovým inspektorům mikrofony, jak můžete vidět na snímku:

Zdroj: TV Nova

Kultura a atrakce v okolí


A večer areál žije animačními programy. Někdy se zpívá, jindy pro změnu tančí. "Vystoupení s koly, s pejsky, prostě aktivní zábava pro děti i dospělé," přiblížil provozovatel kempu.


Kousek je to na zámek do Náchoda, kde najdete medvědy. Za humny je Babiččino údolí či Adršpašské skály. A taky Hronov, kde se narodil Alois Jirásek. Pokud vám dovolená proprší, tak jeho 700stránkové dílo Temno může být dobrým společníkem.

Související obsah

Závěrečné hodnocení


Ale zpátky do kempu. Inspektor tam potkal i kouzelníky z Pardubic. A ti pomohli vykouzlit pro kemp stříbrnou medaili. Areál nepatří k nejmodernějším, ale vzhledem k příjemné rodinné atmosféře to vůbec nevadí.

Máte tip, kam by se měl Prázdninový inspektor vydat příště? Pište nám na prazdninovyinspektor@nova.cz.


Na reportáž z Televizních novin se podívejte zde:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz