Domácí

Propouštění zaměstnanců v Česku pokračuje! PŘEHLED PO KRAJÍCH

Propouštění zaměstnanců v Česku pokračuje! PŘEHLED PO KRAJÍCH
Zdroj: Getty Images

Šíření koronaviru zamávalo nejen s našimi životy, ale i s ekonomikou. S problémy se potýkají firmy, ale také jejich zaměstnanci, kteří se strachují o svou práci. Zaměstnavatelé totiž tuto situaci řeší i propouštěním.

Redakce TN.cz sestavila přehled po jednotlivých krajích, ve kterých zaměstnavatelé v červnu nahlásili hromadné propouštění.

"Ke konci června 2020 nahlásilo záměr hromadného propouštění celkem 27 zaměstnavatelů. V následujících měsících by se to mělo dotknout 2562 jejich zaměstnanců,“ informovala TN.cz mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková.

Související obsah

Jde především o pracovníky v elektronice a elektrotechnice, obsluhu stacionárních strojů, kovodělníky a strojírenské dělníky, specialisty v obchodní a veřejné správě, pracovníky v oblasti prodeje, technické a odborné zaměstnance v oblasti vědy a techniky, montážní dělníky výrobků a zařízení, všeobecné administrativní pracovníky nebo lidi, kteří pracují v oblasti osobních a informačních služeb. Záměr propustit stovky zaměstnanců ohlásila třeba společnsot Smarwings.

Podívejte se na přehled za červen 2020 v jednotlivých krajích:

Zdroj: Úřad práce ČR

Nejhorší situace je v Praze, kde záměr hromadného propouštění nahlásilo dvanáct zaměstnavatelů a týkat se má 969 jejich zaměstnanců. Za hlavním městem následuje Moravskoslezský kraj, kde se má propouštění dotknout 463 lidí z devíti podniků. Situace je nepříznivá také v Pardubickém kraji, kde Úřadu práce ohlásily tento záměr čtyři firmy a ovlivní 362 lidí.

Daleko příznivější je situace v Královéhradeckém kraji. Tam záměr propouštění ohlásily v červnu pouze dva podniky a má se dotknout deseti lidí.

Jedná se však pouze o záměr. I když zaměstnavatel nahlásí příslušnému Úřadu práce záměr hromadného propouštění, neznamená to, že lidé okamžitě přijdou o práci. "K propouštění dochází v řádu několika měsíců, navíc k němu nemusí dojít na 100 %,“ tvrdí Beránková.

Související obsah

Podle informací redakce TN.cz je však situace lepší než v květnu, kdy hromadné propouštění ohlásilo 42 zaměstnanců a týkat se mělo 3345 lidí. Počet zaměstnavatelů (27), kteří ohlásili tento záměr, tak meziměsíčně klesl o 15 a meziročně vzrostl o 22.

Snížil se také počet propouštěných zaměstnanců (2562), a to meziměsíčně o 783. Meziročně vzrostl o 2277.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz