Koronavirus

Koronavirus ukončil dětský tábor na Plzeňsku, 80 dětí je v karanténě!

Dětský tábor v Letinách na Plzeňsku museli předčasně ukončit, jeden z účastníku se totiž nakazil koronavirem. V karanténě jsou jak děti, kterých bylo v rekreačním středisku asi 80, tak dospělí. Všem už udělali testy, proběhne ještě kontrolní testování.

V rekreačním středisku v Letinách na Plzeňsku ve čtvrtek předčasně skončil dětský tábor. Jednomu z účastníků totiž vyšel pozitivní test na koronavirus, informovala jako první Česká televize.

Na táboře bylo přibližně 80 dětí, řekl TN.cz šéf krajských hygieniků Michal Bartoš. "Všichni účastníci včetně dospělých jsou v karanténě, už ale prošli testováním a výsledky byly negativní," uvedl Bartoš.

"Před ukončením karantény proběhne ještě kontrolní testování, ale zatím se jedná skutečně o jediný pozitivní případ," dodal hlavní krajský hygienik.

Související obsah

Přítomnost nemoci Covid-19 potvrdila i správkyně letinského střediska Iva Páleníčková. S ohledem na to, že nakažený už areál opustil, nechtěla sdělit bližší informace. "Ten tábor už skončil," řekla Páleníčková stroze. Podle informací TV Nova už na místě probíhá další táborový turnus, přes jeho začátkem veškeré vybavení vydezinfikovali hasiči.

Starosta Letin u Plzně komentuje situaci nákazy koronaviru na tábore:


 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz