Zajímavosti

Jak udržet pijany při pandemii na uzdě. U baru je elektrický ohradník!

Jak udržet pijany při pandemii na uzdě. U baru je elektrický ohradník!
Zdroj: Profimedia

Zatímco v Česku se už návštěvníci hospod, restaurací a barů mohou družit v podstatě bez omezení, ve Velké Británii jsou rozestupy stále povinné. A tak majitelé občerstvoven řeší, jak zajistit, aby se lidé nemačkali u baru. A některá řešení jsou vskutku originální.

Hodně vysoko v pomyslné hitparádě neotřelých nápadů je hospoda Star Inn v anglickém hrabství Cornwall. Její majitel Jonny McFadden se totiž flamendry, kteří kvůli koronaviru museli svou oblíbenou kratochvíli na dlouho oželet, rozhodl udržet v patřičných mezích elektřinou.

Kolem baru totiž natáhl elektrický ohradník, který běžně používají farmáři na pastvinách. A tím si pojistil, že se alkoholuchtiví zákazníci nebudou mačkat u baru.

Dodržování bezpečné vzdálenosti je v Anglii totiž i po otevření hospod 4. července stále povinné, návštěvníci náleven dokonce musejí podle CNN při vstupu předat své kontaktní údaje, aby je bylo možné v případě potřeby později vypátrat.

Související obsah

"Abych ochránil svůj personál i sebe, je třeba dodržovat bezpečnou vzdálenost," má jasno McFadden. Nejdřív prý uvažoval, že bar od zbylého prostoru oddělí provazem nebo řetězem, ale pak dospěl k závěru, že taková bariéra nestačí. A sáhl po elektrickém ohradníku.

"Není ani zapnutý, ale má to zamýšlený efekt - všichni si totiž myslí, že ohradník pod proudem je a drží se od něj v uctivé vzdálenosti. Funguje to velmi dobře," těsí McFaddena.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz