Koronavirus

Další ohnisko nákazy koronavirem! Na ubytovně onemocnělo 10 lidí

Česko má další ohnisko nákazy koronavirem. Nákazu hygienici objevili na ubytovně ve středočeských Čečelicích, které leží v okrese Mělník. Nakaženo je 10 brigádníků, kteří pracovali v místní firmě a bydleli na ubytovně. Podle hygieniků ale nepřišli do kontaktu s obyvateli obce. V karanténě je dalších 29 lidí, kteří čekají na výsledky testů.

Výskyt nového ohniska nákazy potvrdila pro TN.cz mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamounová. "Je tam deset případů z jednoho místa, z jedné firmy. Jedná se o brigádníky, kteří bydlí na ubytovně. Jsou izolováni, mají dalších 29 kontaktů, které budou průběžně otestovány," uvedla Šalamounová.

Podle hygieniků brigádníci nepřišli do kontaktu s obyvateli obce, nebylo tudíž nutné zavádět žádná plošná opatření jako testování většího počtu lidí či snad obnovení povinnosti nosit roušky.

"Proběhla protiepidemiologická opatření v té firmě, to znamená dezinfekce a nařízení karantény lidem, kteří s nakaženými přišli do styku," dodala Šalamounová.
 

Zprávy o výskytu koronaviru se obcí a okolím začaly šířit už v úterý. Ve středu odpoledne vyzvala sousední obec Všetaty občany, aby při nákupu či návštěvě zdravotnického zařízení v obci nosili roušky.

Související obsah

Ve čtvrtek dopoledne pak starosta Všetat Robert Sokol informoval občany, že dostal zprávu o výskytu onemocnění Covid-19 u jednoho z obyvatel městyse a to z okruhu příbuzných nakaženého.

Následně mu informaci o nákaze jednoho obyvatele potvrdila i Krajská hygienická stanice. "Nyní KHS trasuje jeho kontakty. Celé ohnisko bylo izolováno a situace je pod kontrolou," uvedl starosta Sokol. Podle hygieniků je v celém okrese Mělník, a to včetně ohniska v Čečelicích, 13 nakažených.
 

Zdroj: Google Maps
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz