Domácí

Medik měl provádět pokusy na svém psovi! Policie ho vyšetřuje kvůli týrání

Student medicíny z Plzeňska je podezřelý, že obzvlášť krutým způsobem týral svého psa. Případ už vyšetřuje policie. Záběry zbědovaného zvířete nejsou vhodné pro děti nebo slabší povahy.

Když se čtyřletý Artuš před pár dny dostal na plzeňskou veterinární kliniku byl ve zbědovaném stavu.

"Na psovi jsme našli spoustu věcí. Byl kompletně oholený, měl nekrózy (mrtvá tkáň) za krkem, na zádech, poškozené oko, a hlavně zlomenou stehenní kost,“ popsala stav Artuše veterinářka Markéta Janoušková.

Související obsah

Od té doby prodělal Artuš několik operací, vyhráno ale ještě nemá. "Ta zlomenina byla tříštivá, byla už pár dní stará, tak jsme to museli víceméně jakoby rozštípat,“ dodala Janoušková.

Kvůli týraní psa se vším začala zabývat policie. "V případu je prověřován pětadvacetiletý muž pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat,“ řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Podle informací TV Nova měl pes patřit studentovi medicíny. Zvířeti měl diagnostikovat různé nemoci. Například záněty žláz, rakovinu žaludku nebo kožní problémy. Měl mu také podávat léky.

"Pro mě bylo velice těžké odhadnout, co už je složitý výkon, a co ne. Hledal jsem si články, snažil jsem se být jako pomocná ruka,“ tvrdí bývalý majitel psa Martin Švec.

Související obsah

Mladík se dokonce za pomoci právníka pokusil Artuše z kliniky před pár dny odvézt. "Pak jsme tam jeli s policií, že bychom ho chtěli zpátky, a bylo mi řečeno, že mi vydán nebude, protože jsem ho měl týrat,“ podotkl Švec.

I přes to všechno, co si Artuš prožil, důvěru k lidem úplně neztratil. "Samozřejmě se mu bude hledat náhradní rodina, kde se bude mít dobře, i když třeba s hendikepem, ale hlavně, aby už byl spokojený,“ uzavřela Janoušková.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz